Wpis z mikrobloga

@maciej__ nie oczekuj żeby telefon za 1500zł robił zdjęcia takie same jak lustrzanki. Aparat cyfrowy z tak małą matrycą i bez obiektywu ma prawo być gorszy. Ale jak na taką cenę za telefon to zdjęcia robi przepiękne. Moją mi5 zrobiłem już około 1,2k zdjęć. Dodam jeszcze że mi5 ma taką samą matrycę jak np. Huawei mate 8, oneplus 3, Asus zenfon 3. Oczywiście ogromną robotę robi soft który w miui jest na
@Majsternyuu: soft właśnie jest chyba dosyć słaby (z tego co słyszałem)
i nie oczekuję - sam mam xiaomi mi5 już od początku września, dałem 320 usd ( ͡° ͜ʖ ͡°) i z telefonu jestem jak najbardziej zadowolony, ale ten "feature" który pokazałeś raczej nikomu się nie przyda, bo kto podczas robienia zdjęcia chce czekać 16 sekund xD
@maciej__ a kto każe ci robić w nocy zdjęcia o tak wysokiej jasności? Wystarczy ustawić na 2 sekundy i już wychodzą naprawdę pięknie. A to co piszesz jest totalnie bez sensu. Tak jakbyś powiedział że ustawianie czasu migawki w lustrzankach to "feature". Soft aparatu jest słaby na alternatywnych systemach, a w miui możesz nawet ustawić czas od 1/1000 do 32 sekund co jest naprawdę świetne.
ale to jest telefon, telefonem raczej robisz zdjęcia na szybko a nie profesjonalnie xD chociaż dosyć fajne te ustawienia, sam korzystałem przy zdjęciu które wstawiłem
@maciej__: Ja cały czas siedzę na trybie manualnym. Już jestem przyzwyczajony i z góry wiem jak ustawić telefon i polecam tak wszystkim. Porównaj sobie zdjęcia w dzień gdy chcesz zfotogragować pędzący samochód. Ustaw na początku automatyczny i zobaczysz że samochód będzie rozmazany. A po przejściu na tryb ręczny i ustawieniu czasu migawki na 1/1000 zobaczysz piękny nie rozmazany samochód. Oczywiście im mniejszy czas tym większe ISO co za tym idzie możliwe