Wpis z mikrobloga

@koki:
Arsene jako były trener Monaco ma zapewne bardzo dobre rozeznanie w składzie tej ekipy. A to, że był zainteresowany to wiadomo od paru miesięcy już.
Zresztą połowa tej listy jest bardzo wątpliwa, a nie ma kilka zawodników, którzy na niej niewątpliwie mogliby być (Zlatan, Hazard)
  • Odpowiedz
@Kristof7:
Trochę zatracił granicę. Jednak nie ma porównania do wszystkich innych trenerów, dla których to jeden z epizodów w ich karierze, bardziej lub mniej owocny. On prowadzi Arsenal dłużej, niż większość ludzi na wykopie potrafi utrzymać pozycję pionową.
Nie mówię, że to go usprawiedliwia, ale dla niego to "l'equipe c'est moi". Dlatego też zapewne nie chce odejść.
  • Odpowiedz
@koki:
I w większości takie gdybanie. Konkretny to był Suarez czy Zlatan, gdzie były faktyczne oferty, a nie takie pitu pitu o Varane czy Pique, że może mogliby, ale nie było tematu.
Nie wiem czego oczekujesz, nigdy się wszystkich piłkarzy którymi jest się zainteresowanymi nie kupi. Zwłaszcza jak te rzekome transfery to w większości okres, gdy Arsenal biedował i zwyczajnie nie miał środków na takich zawodników.
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: Jasne, szacun dla niego bo dalej jest najbardziej utytułowanym pracującym trenerem jeśli chodzi o PL. Z drugiej strony wiek i staż to nie jest gwarant wiedzy i mądrości.

Czasem warto spojrzeć za miedzę do United jak postępował SAF przez czas swojej kariery na Old Trafford. Wymienił asystentów, trenerów co i raz szukał kolejnych impulsów dla swoich piłkarzy a tutaj wygląda to jak równia pochyła na której próżno szukać kogoś
  • Odpowiedz
@Kristof7:
I nie ma jak się nie zgodzić. Tak jak napisałem w pierwszych słowach - zatracił granicę. I też się zgodzę, że powinien a SAFa brać przykład. Także w tym, by wiedzieć kiedy odejść :P
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: Pewnie, że bliżej mu niż dalej ale czy to już teraz? Chyba powinien to jakoś lepiej przygotować by klub tego nie odczuł. A dziś to się zrobił tam dyktat piłkarzy, co chwila kolejny żąda absurdalnych pieniędzy jakby to by piłkarze nie do zastąpienia byli. Na kopach powinni lecieć z tego klubu!
  • Odpowiedz
@Kristof7:
W tej kwestii akurat na Arsenal można liczyć. Zawodnicy co chcieli za dużych podwyżek lądowali dotychczas w innych klubach, głównie w City :)

A tak serio, to Ozil podwyżki na 100% nie dostanie, bo niby za co miałby, Sanchez to w ogóle odchodzi. Więc tematu podwyżek tak naprawdę nie ma. Ale ogólnie problem jest taki, że teraz w klubie zostają albo piłkarze psychicznie mięccy jak panienki, albo zawodnicy o
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: Co tu dużo mówić. Spieprzył sprawę z Cesciem, dziś miałby lidera środka pola z sentymentem do klubu a tak ma kilka zgniłych jaj w szatni. Ozil i Sanchez to dla mnie chodzące 100 mln euro (najmniej) na zakup nowych piłkarzy. A, że klub grał w LM nie będzie to warto byłoby trochę skład przemodelować. Kilku zawodników się pozbyć a kilku pozyskać i powalczyć o ligę bo kluby z Manchesteru
  • Odpowiedz
@Kristof7:
Nie wiem co z Cesciem mógł więcej zrobić. Cięzko konkurować z FCB - i sportowo i finansowo.
Co do idei to tak, ale problem czy zrobią jakieś sensowne transfery. Przecież przed tym sezonem zrobili transfery właśnie za 100mln i spadli w tabeli o 4 miejsca, a te transfery albo zawodzą, albo nie są wpuszczane na boisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie wiem co z Cesciem mógł więcej zrobić. Cięzko konkurować z FCB - i sportowo i finansowo.


@Ragnarokk: Chodzi o powrót do Anglii. Cesc chciał wrócić do Arsenalu ale Arsene go nie chciał a dziś Cesc z ławki pokazuje jak wybitnym jest piłkarzem.

I Perez i Xhaka jakimiś wybitnymi piłkarzami nie są i pewnie nigdy nie będą. W sumie oglądając Bundesligę zastanawiałem się kto pierwszy nabierze się na Szwajcara i
  • Odpowiedz
@Kristof7:
Tu akurat się nie zgodzę. Po pierwsze wtedy budował drużynę na nowym liderze (a wtedy Ozil jeszcze grał dobrze, to od 2016 #!$%@? gra), po drugie pokazał, że nie traktuje się Arsenalu jako opcję rezerwową. Nie mówiąc o tym, że to by pewnie totalnie #!$%@?ło środowiska kibicowskie.
Oczywiście teraz z perspektywy można inaczej patrzeć, bo Cesc zaraz po drugie mistrzostwo sięgnie, ale wtedy można było myśleć że lepiej stawiać
  • Odpowiedz
budował drużynę na nowym liderze


@Ragnarokk: Cesc w Chelsea roli nigdy takiej nie dostał i nie dostanie.

Wszystkie te 'ale' można było dograć. Tak z kibicami jak i z trenerem czy samym piłkarzem. Z Chelsea odchodzi kapitan i legenda klubu i nikt nie ma pretensji do Conte bo wszystko dobrze zostało przygotowane.
  • Odpowiedz