Wpis z mikrobloga

@PatologiiZew i inni wielbiciele i obrońcy ONR, wielce oburzeni, jak ich można nazywać "faszystami" (to nie jest obelga, to określenie ideologii). OK, nie kłóćmy sie o definicję. Mam bardzo konkretne pytania dotyczące haseł głoszonych przez ONR. (Bez wątpienia je głoszą, sama słyszałam).

1. "Znajdzie się kij na lewacki ryj"

Czy członkowie i sympatycy ONR zamierzają bić kijem w twarz mnie (głosowalam na Razem) czy dopiero mojego znajomego anarchosyndykalistę z Pracowniczej Demokracji (nadzwyczaj dobrego i porządnego człowieka)?

2. "Śmierc wrogom ojczyzny"

KIm, tak z nazwiska, są ci wrogowie ojczyzny, których członkowie i sympatycy ONR chcą zabić?

3. "Polska czysta, Polska biala, bez Araba, bez pedala"

Jaki los w owej "czystej Polsce" czeka mojego kolegę z pracy, który jest gejem? Przymusowa emigracja, obóz koncentracyjny, czy coś bardziej egzotycznego?

I czy znajomy mi doktorant z Iraku powinien się już pakować?

4. "My nie chcemy tu islamu, terrorystów, muzułmanów"

Co mam odpowiedzieć siedemdziesięcioletniej Czeczence (w Polsce od ponad 20 lat), która mnie 29 kwietnia ze łzami o oczach pytała, co wam zrobiła i czy ma uciekać z Polski?

Uprzejmie proszę o konkretne, rzeczowe odpowiedzi na temat.

#polityka #onr #kiciochpyta
  • 11
@PatologiiZew i inni wielbiciele i obrońcy ONR


@Andreth: Nie doszedłem nawet do połowy pierwszego zdania i widzę bzdury na mój temat. Wracasz na #czarnolisto.

1. "Znajdzie się kij na lewacki ryj"


To odpowiedź na twoich kolegów którzy za cel życia stawiają sobie FIZYCZNĄ eliminację innych ludzi.

2. "Śmierc wrogom ojczyzny"


To historyczne hasło. Spytaj żołnierzy wojska polskiego co o tym myślą.

3. "Polska czysta, Polska biala, bez Araba, bez pedala"
@vedebuk: ja nie wiem co tacy ludzie robią na portalu ze smiesznymi kotkami,to juz lepiej isc na forum gazeta.pl i tam rozsiewać swoją wizję świata,tutaj nawet we wpisach każdy ma beke i mało kto traktuje ten tag poważnie
@Hamouma: Właśnie wypok lepszy niż jakiś gównoforumeg, bo ma taki trochę wspólnotowy klimat, no wiesz, trzeba odbyć zielony staż, my jesteśmy Mirki i Mirabelki, swoje chłopy i swoje baby, a swoich się zawsze najskuteczniej przekonuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na forum gazeta to jakieś randomy, kozak w necie i tak dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vedebuk: niech się chociaż kamuflują,nie mnie oceniać czyjeś poglądy ale osoba z avkiem krzyża w kolorach lgbt raczej nie przychodzi tutaj po merytoryczną dyskusję tylko aby sprowokować agresywnych użytkowników
@Hamouma: Jak dla mnie, to prowokacja niekoniecznie musi się wykluczać z merytoryczną dyskusją. Sam lubię trollować, żeby potem zaorać - chociaż czasami to ja zostaję zaorany, i dobrze, podnoszę się, otrzepuję z pyłu i idę dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)