Wpis z mikrobloga

W sumie to mi się zebrało kilka pytań odnośnie retro gierek, których nie ogrywałem ale obecnie jako, że odkurzyłem starego DS'a chętnie bym ograł, więc jeśli ktoś mógłby mi coś polecić doradzić to byłbym wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. W jakiej kolejności przechodzić Castlevanie? Nie grałem w żadne powyżej NES-a i w sumie od tych NES-owych (pomijając oczywiście 2 część) bym zaczął. Te nowsze trochę mnie odstraszają masą ilością dialogów.

2. Harvest Moon? Który i dlaczego? Mam tutaj na myśli głownie wersje GBA i NDS. Tych części była masa, celować w te z GBA bardziej czy te z NDS?

3. Jakieś RPG-i ktore nie są jRPG-ami na DS-a? Oprócz klasycznych portów homebrew rogue-like nie znalazłem nic ciekawego. Fajnie jakby było coś w stylu Dungeon Master. Nawet widziałem, że jest port dale zdaje się być on niedokończony a do tego po portugalsku xd

4. Gry których nie muszę ograć, ale które polecalibyście ograć? Ostatnio przeszedłem Rayman DS i w sumie jestem zaskoczony jak grywalny jest to port. Podchodziłem do niego sceptycznie ale mimo kilku bugów gra dała się przejść. Obecnie ogrywam Quake na DS-ie i kilka gierek logicznych. Może jakieś platformówki w stylu ww. Raymana. DS ma tyle gier, że łatwo się w tym pogubić :/

5. Gry na GBC, GBA warte ogrania? Nie licząc sztamp typy Zelda, Pokemony.

6. Emulował ktoś coś więcej poza konsolami nintendo na DS-ie? Ma to sens? Powtarzam się ale polecilibyście jakąś grę na inne platformy z tych starszych konsol i komputerów typu c64?

#gry #nintendo #retro #retrogaming

PS Swoją drogą miałbym w planach zrobić jakiś materiał wideo o DS-ie bo ogarnąłem sobie, że to całkiem niczego sobie konsola ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie.

PS2 nie mam 3DS-a jak coś :P
  • 6
W jakiej kolejności przechodzić Castlevanie


@Kryspin013: Szczerze to tak jak wychodziły bo gdyby bawić się w timeliny to może nie być zbyt wesoło ( ͡° ͜ʖ ͡°) http://castlevania.wikia.com/wiki/Castlevania_Timeline Absolutnymi must play ze starszych tytułów jest Castelvania 4 i jedna z najlepszych gier ever Symphony of the night

Harvest Moon


@Kryspin013: Back to the Nature i Friends of Mineral Town

polecilibyście jakąś grę na inne platformy z
3. Może Soma Bringer (wyszło tylko w Japonii, ale ma patch z tłumaczeniem), Mystery Dungeon: Shiren the Wanderer (rogalik). Z bardziej typowo RPG Fighting Fantasy: The Warlock of Firetop Mountain, podobno bardzo spoko gra dla fanów RPG.

4. Mam nadzieję, że ograłeś już The World Ends With You ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tych mniej znanych gier pamiętam, że grałem w Draglade, całkiem przyjemny Beat 'em Up. Jump
@coolface:

Friends of Mineral Town


Już mi się gdzieś przewinął to ogarnę sobie go najpierw.

Megaman X


Dlaczego ? Pytam poważnie bo te SNES-owe megamany w zasadzie są pod każdym względem gorsze od oryginałówz NES-a. Nawet poziomu trudności nie trzymają ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chrono Trigger

oczywiście grałem. Obecnie mam go na liście z jRPG-ami o której wspomniałem wcześniej bo w DS-ową wersję nie grałem. Secret of
@Kryspin013: Bierz Harvest Moon FOMT na GBA, ewentualnie PSXowe BTN, który jest baaaardzo podobny do fomt. :D
Rune factory zaś to trochę inny typ rozgrywki z walkami i w większości z mniejszym naciskiem na farmienie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)(