Wpis z mikrobloga

Zrobiłem swój drugi, maluczki, krok w stronę pozwolenia na broń w celach sportowych.
Napisałem do KSS Arsenał, czy mógłbym się zapisać, ale odpisali, że do czerwca zapisy zamknięte i żebym się kontaktował z Panem Gajewskim. Napisałem do niego sms, kiedy mógłbym zadzwonić (nie chciałem dzwonić w majówkę, ludzie wtedy odpoczywają) ale mi coś nie odpisuje.

Ktoś z mireczków jest w KSS Arsenał? Jak to wygląda?


#strzelectwo #bron #projektdedal #bronpalna #krakow #pozwolenienabron
  • 10
@M4lutki: zawsze możesz olać kluby z "zamkniętymi zapisami" i zapisać się przez Internet do http://braterstwo.eu/ (sekcja sportowa, do tego zawsze zalecana kolekcjonerska). Dzięki temu trzymiesięczna karencja przed egzaminem już by się robiła.

Oczywiście nadal trzeba nauczyć się gdzieś w miarę celnie strzelać, więc wypady na strzelnicę Cię nie ominą. Trzeba więc sobie to przekalkulować finansowo. Natomiast nie musiałbyś się czarpać z olewczymi klubami.
@ppqa: Myślałem nad tym, ale wolę wsparcie kogoś doświadczonego, kto mi podpowie to i tamto z zakresu samego strzelectwa jak i uzyskania pozwolenia. No i pewnie będzie łatwiej na zawodach pożyczyć broń, żeby wystrzelać wymagane starty w kategoriach. No i strzelnica w cenie składki do klubu, więc to też jest jakiś plus.

Poza tym boję się, że WPA obetnie mi ilość sztuk na sportowe ze względu na to, że jestem w
@M4lutki: jak dobrze przygotujesz wniosek i starty, to WPA raczej powinno być obojętne do jakiego klubu należysz.
Rzecz kolejna, pozwolenie na broń w niektórych klubach sportowych to temat tabu. Czasem lepiej się nie przyznawać i robić swoje, udając sportowca. Poza tym, ostatnim miejscem gdzie dowiesz się co i jak robić w tej sprawie są właśnie kluby. ;) Najlepszym źródłem wiedzy jest dział "Prawo i broń" na beżowym forum (http://forum-bron.pl/viewforum.php?f=75). Na
@ppqa: Doskonale wiem o czym mówisz, bo ja starłem się zapisać do klubu w którym jest mój tata i wszelkie prośby leciały w kosmos (wodzono mnie za nos "no no następnym razem przywiozę papiery"). Dziwne to było, bo tyle razy z nimi strzelałem, że od pewnego czasu broń i strzelanie obsługiwałem sobie sam (więc zaufanie było duże wobec mojej osoby). Dziwny jakiś nie jestem, chory psychicznie też nie, wiek mam odpowiedni
@leoha: Jesteś pewny? Słyszałem, że dopiero jakoś w październiku - Pan Mieciej mówił, że raczej nie da rady na wrzesień, bo trzy miesiące trzeba być w klubie itp. Tylko nie wiem jak on to policzył, bo od 7 czerwca do 9 września są te trzy miesiące.

Do zobaczenia na zawodach kiedyś...


No mam nadzieje! (ʘʘ)
Pan Mieciej mówił, że raczej nie da rady na wrzesień, bo trzy miesiące trzeba być w klubie


@M4lutki: pewnie nie zdążył wrzucić cie do systemu - on ostatnio na nic czasu nie ma, widać, że zarobiony, a ostatnio wspominał, że w tym roku już więcej członków nie przyjmie bo za dużo ludzi ma.
Przez ostatnie 2 lata ilość członków się niemal podwoiła i jest ich teraz z pół tysiąca.
@leoha: Możliwe. Ja sam miałem problem z zapisaniem się, bo chyba ze cztery razy do niego dzwoniłem i nie miał facet czasu pogadać. Dopiero po dość błagalnym sms do mnie oddzwonił i omówiliśmy się na zapisy. W środę jak byłem się zapisać to przez 2h jak tam byłem (bo od razu zrobiliśmy 50 sztuk bocznego zapłonu) to miał ze 4 telefony odnośnie możliwości zapisania się do klubu.

Specjalnie mi się nie