Wpis z mikrobloga

@francez bardziej mi chodzi o genezę powstania tej grafiki. Cytując autora:

Jezus Chrystus i „znajdzie się kij na lewacki ryj” w tych samych ustach. To jednak robi wrażenie, mimo że w zasadzie nie jest to żadnym zaskoczeniem.

W każdym razie – tu chciałbym zwrócić się bezpośrednio do ONRu – jako człowiek wierzący, nie chciałbym, żeby Jezusa, w którego ja wierzę, mylono z Jezusem, w którego najwyraźniej wierzycie Wy. Dlatego przygotowałem Jezusa specjalnie dla Was, z prośbą, abyście tym właśnie wizerunkiem się posługiwali. Myślę, że w miarę moich skromnych możliwości udało mi się uchwycić istotę człowieka, któremu ślubujecie posłuszeństwo.

Wiem, że flaga, którą depcze Wasz Jezus, nie wyczerpuje katalogu Waszych fobii, dlatego czujcie się swobodnie i podmieniajcie ją, czym tam sobie chcecie – flagą Unii, Izraela, Niemiec, pacyfami, symbolami anarchistów, symbolami Islamu czy proporcem Międzynarodowej Organizacji Pracowników Wodociągów Miejskich.

I jeszcze jedna sprawa. Kiedyś zdarzyło mi się wysłuchać – w całości – kazania niejakiego Międlara, obecnie już byłego księdza. Twierdził on, że nacjonalizm wynika wprost z Biblii. Mam prośbę, jakbyście go widzieli, o dopytanie, jak on to sobie
  • Odpowiedz