Wpis z mikrobloga

@BongoBong: nie wiem,to się po prostu czuje i tyle.Jak wracam z zagranicy to mi się robi ciepło na serduszku,to samo gdy śpiewam/słucham hymnu albo gdy Polak odnosi sukces zagranicą czy to w polityce czy w sporcie
@Hamouma: Ok. Widzę brak konsekwencji. Raz piszesz o tym, że odbierasz hasło "Wielka Polska" jako odniesienie do tego, że Polska jest duża pod względem liczby ludności. A za drugim razem mówisz, że odczuwasz dumę narodową - więź z symboliką narodową, oraz osobami tej samej narodowości. Utożsamiasz się z nimi.

Czy wobec tego "Wielka Polska" niesie za sobą, według ciebie, jakąś treść, czy to takie ogólne hasło bez szczególnej treści?
@BongoBong: mam na mysli powrot do złotego wieku (oczywiście nie dosłownie, założenie hasła wielka polska to uczynienie po raz kolejny z polski hegemona jak w przytoczonym okresie (co jest niemozliwe niestety))
@BongoBong: ciężko stwierdzić czy sie z nim utożsamiam, ile ludzi tyle interpretacji ale gdy widze falangistów głoszących takie a nie inne hasła to mnie #!$%@? strzela. Jak już pisałem, wielka Polska -> wszystkie ruchy prowadzące do zwiększenia roli Polski w Europie i na świecie. Powiększenie terytorium wiązałoby się z tym gdybyśmy byli w XVI wieku, ale jako że teraz nie da sie zawiązać unii personalnych i unifikować państw to raczej jest
@BongoBong: Wielka Polska, silny europejski kraj zarówno na niwie dyplomacji, wpływów w regionie. Ale też silny wewnętrznie, głównie ekonomicznie z przyjaznym systemem podatkowym. Dodatkowo kraj świadomych obywateli, którzy doceniają historię i swoją tożsamość narodową i kulturową, ale jednocześnie śmiało patrzą w przyszłość dążąc do swojego osobistego rozwoju co też przekłada się na dobro ogółu. Może infantylne ale tak to widzę. Przeciwieństwo Polski, podzielonej, socjalistycznej mentalnie, ślepo patrzącej na zachód i zakompleksionej.
@Sagitarius: Nie mam zamiaru polemizować, bo nie w takim celu założyłem wątek, ale wydaje mi się, że w twojej myśli jest miks wątków narodowych, nacjonalistycznych, z liberalnymi (indywidualizm). Ciekawe.

Utożsamiasz się z hasłem "Wielka Polska"?
@BongoBong: Tak jestem nacjonalistą nie szowinistą. Uważam że Dmowski miał rację twierdząc że Polskę trzeba zbudować od fundamentów . A gospodarczo jestem liberałem ale nie skrajnym np nie wierzę w to że kapitał nie ma narodowości.
I tak podpisuje się pod hasłem Wielka Polska ale to nie odnosi się do ujęcia terytorialnego, ponieważ w obecnych czasach wielkość narodu buduje się inaczej.
@BongoBong Powiększanie terytorialne państwa poprzez wojne to zbrodnia na obywatelach. W celu zwiększenia terytoriów wysyłasz swoich obywateli by zabili obywateli z drugiego państwa i przejęli tereny. Np dla mnie (jestem po części nacjonalistą) takie coś jest niedopuszczalne i każdy nacjonalista który twierdzi, że wojna w jakimkolwiek stopniu jest dobra, nie jest nim, bo wtedy nie rozumie co to znaczy bronić i chronić naród.