Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #gitara , czy ktoś z Was się uczy m.in. z pomocą Yousician? Czy po osiągnięciu któregoś "levelu" warto wziąć prywatne lekcje? Poza tym w Yousician nie ma w ogóle polskich piosenek, np. Kult, i tego mi mocno brakuje. Czy uzupełniacie braki polskich kawałków w Yousician jakimś, konkretnym źródłem?
  • 9
  • Odpowiedz
@Codringher_: to jest dla początkujących czy dla zaawansowanych? Patrzę na screeny i widzę, że tam jest głownie chyba gra z nut? I w sumie też fajnie, tylko na początek trochę heavy się wydaje. Tym bardziej, że z grania na skrzypcach wiem, że nuty nutami, ale nutę można zagrać palcem na progu bądź na "pustej" strunie. Jestem totalna zielonka i dopiero łapię dźwięki, bicie, etc. na gitarze.
  • Odpowiedz
@OrientalnaSalsa tabulatura, nuty chyba też są ale nie znam się na nutach. Przydatna sprawa, program ci odgrywa tabulatury, można zmieniać tempo, wyciszac różne instrumenty itp, nie ma tam tak naprawdę nic trudnego.
  • Odpowiedz
  • 1
@OrientalnaSalsa do polskich rzeczy w większości wystarczy znaleźć akordy i reszta ze słuchu, polecam chords.pl a jeśli chodzi o cięższe klimaty to na ogół z tabulaturami ciężko i trzeba samemu na słuch rozpracowywac
  • Odpowiedz
@OrientalnaSalsa: Dlatego na start bierzesz to co jest w sieci ładnie rozpisane, a jak już masz obycie z gryfem to choć z początku ciężko to trzeba siedzieć i sobie rozpracowywać numery, nic tak nie uczy jak własnoręcznie rozpracowany numer ;)
  • Odpowiedz