Wpis z mikrobloga

Mirki, planuje upgrade kompa aktualnie mam:
C2D E5200; asus p5k; 4GB ddr2; +zasilacz Deus g1 500W dysk crucial bx100 oraz stara grafika hd4870
budżet 900zł
myślałem o:
Gigabyte GA-B250M-D3H - 343 zł
Intel Pentium G4560 - 255 zł
Patriot Viper Elite Red 8GB [2x4GB 2400MHz DDR4 CL15] - 299 zł
wychodzi 897,00 zł
miesiąc góra 2 pomęczyć się bez grafiki potem dokupić radeona rx570 lub gtx1060
Co o tym sądzicie?
#pcmasterrace #komputer #pc #skladamkomputer
  • 18
@tatralol: wrzuć do tego jakieś core2 quad i dorzuć ssd i ew. modowanego biosa z obsługą ahci i też będzie fajnie działać. Oszczędzoną kasę wydaj na grafikę lepszą.
Ja mam zestaw na q9400, asus p5k i 8gb ddr2 gtx 660 i calkiem rześko chodzi
@tatralol: Po co ci tak wysoka płyta główna. MSI na H110M 230zł. Na mostku B250 zyskujesz to że masz 4 sloty na ram ,ale nadal nic nie podkręcisz więc wg mnie zbędny zbytek.
@Patryk: mam już ssd - crucial mx100 ale niestety nie działa on z pełną prędkością bo moja płyta obsługuje max sata2.
Zastanawiałem się już nad quadem ewentualnie nawet zmodowanym xeonem e5450 ale znów to rozwiązanie zdaje się być na krótką metę, strasznie prądożerne i już nic więcej z tego nie wycisnę.
@tatralol: zapuść sobie któryś benchmark np. AS SSD i porównaj wyniki 4k u siebie z tymi z neta dla mx100. większość typowych zadań takich jak uruchamianie systemu, programów, instalacje pomniejszych programów etc. wykorzystuje niewielkie pliki (KB do MB) o mieszanej kompresyjno-niekompresyjnej strukturze przy niskich QD. nie ma co płakać o transfery sekwencyjne jeśli nie zamieniasz miejscami GTA z wiedźminem co tydzień.
@tatralol: zysk z dualchannela jest o dziwo w niektórych grach całkiem spory. Zdecydowanie lepiej będzie przejść na nową platformę. Płyta- asrock dvs r3.0 (bios obsługujący kaby) - ok. 215zł. Do tego 2x4GB ramu. Do przeglądania neta wciąż 4GB jest wystarczającą ilością, 8GB powinno Ci jeszcze na dobre 2-3lata wystarczyć. Ram akurat dosyć łatwo jest opchnąć, zawsze można wziąć 2x8GB.. ale czy przy tym pentiumie ma to jakikolwiek sens? - Prędzej ograniczy
@AceDM: tak zmiana procka też jest w planach, po prostu nie chce wydawać całej wypłaty na raz ( ͜͡ʖ ͡€)
Teraz się w sumie zastanawiam tylko nad płytą główną i RAMem - 1x8gb i h110m czy 2x4GB + b250m.
@tatralol: aj, wyniki przy 64QD bolą, szczególnie jak sie je porówna do 4K 1QD po lewej. tak jakby kontroler na płycie nie wyrabiał z ilością operacji wejścia-wyjścia już przy 4K 1QD. możesz kombinować z AHCI (powinno pomóc, nawet znacznie przy 64QD) ale tak to zmiana ma sens.
@tatralol: A nie lepiej właśnie e5450 i dokupić 4GB ram (zakładając, że masz wolne sloty)? Powinieneś bez problemu zmieścić się w 150zł a przeskok wydajności będzie zauważalny.
Za resztę kwoty (ewentualnie dorzuć trochę) kup jakąś przyszłościową grafikę.
Te CPU na trochę jeszcze Ci starczy jak nie wymagasz nie wiadomo czego, a skoro rozważasz g4560 to chyba nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak za jakiś czas dojdziesz do