Wpis z mikrobloga

Co się rano..
Jedzie człowiek spokojnie 60km/h przez miasto przed 6 do pracy, drogi puste, zielona fala. Nagle dogania mnie Reno Master i siedzi mi na zderzaku. Po chwili słyszę na CB:
Busiarz - no jedź szybciej bo mi się spieszy
nie reaguję bo pewnie radio zbiera z obwodnicy albo autostrady. Po chwili Reno mruga mi światłami i po sekundzie słyszę
B - no rusz się i przyspiesz #!$%@?
Ja - chcesz to wyprzedzaj, mi się nie spieszy
B - no gdzie mam wyprzedzać jak co 100m skrzyżowanie i wysepka?
J - to Twój problem, nie mój
B - rusz się #!$%@? bo MUSZĘ jechać
J - jedź jak tak Ci się spieszy, przecież Cię nie trzymam
B - chłopie, jakby nie ja to byś nie miał co jeść i zdechł z głodu, jedzenie wiozę więc przyciś
J - faktycznie, ratujesz życie ludziom - zwolniłem do przepisowych 50km/h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
B - no i po #!$%@? zwalniasz? #!$%@?ło Cię?
J - ograniczenie jest do 50km/h więc jadę przepisowo
B - #!$%@? Twoja #!$%@? mać
J - też pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

za niecałe 500m gość zjechał pod jakiś sklep - całość była na zawrotnym odcinku 2km

Wiem, biedni ludzie pewnie umierali z głodu, a on jechał z pomocą ich ratować ( )


#bekaztransa #truestory #rakcontent
  • 113
  • Odpowiedz
@Vanni jeżdżę zawsze przepisowo bo uwielbiam #!$%@? takich patusów jak ten busiarz a po drugie nie mam zamiaru płacić mandatu bo ciota za mną musi szybko, szybko, szybko! Chce szybko, proszę bardzo niech wyprzedza. Nie ma warunków? Jego problem. Nikt na jego żądanie nie będzie ryzykował mandatem.
  • Odpowiedz
@kot-saksofonista: najlepsi są jak trąbią, że np. przy ograniczeniu do 50 jadę około 40, bo akurat 4 przejścia koło siebie i słabo widać czy ktoś wchodzi.
Ja dla takich ludzi zwalniam do 30. Ostatnio postanowiłem, że do trąbiących będę wychodził i dziękował, że mnie informują o niebezpiecznej sytuacji ale do końca nie rozumiem co się stało.
  • Odpowiedz
@DemptD: ehhh to coś podobnego jak wyścigi od świateł do świateł ok 7 i 15 ( ͡º ͜ʖ͡º). Ostetecznie nikt nie przegrywa ani nie wygrywa - wszyscy i tak kończą na zakorkowanych rondach.
  • Odpowiedz
@agresywny_salceson: nie dość, że bezpodstawnie brzydko insynuujesz, że nie przestrzegam przepisów to jeszcze wciąż nie rozumiesz czym jest hipokryzja. hipokryzją byłoby gdybym wyzywała kierowców jadących zgodnie z ograniczeniem prędkości, równocześnie krytykując kierowcę busa, który to zrobił. bo mój komentarz był właśnie krytyką zachowania kierowcy busa. pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@sroka22: u nas dalej jeździ się szybko ale bezpiecznie. teren zabudowany, wysepki, pasy, skrzyżowania, ale jak ktoś się spieszy to jest usprawiedliwiany. później wielkie oburzenie, bo ktoś zabił dziecko na pasach, bo #!$%@?ł i nie zdążył wyhamować. a prawda jest taka, że każdy z tych jeżdżących szybko, ale bezpiecznie mógłby znaleźć się na jego miejscu.
  • Odpowiedz
@DemptD ja podobnie kiedyś do kierowcy autobusu. 40 jechał w terenie zabudowanym i korek za nim spory, bo wyprzedzić nie bardzo. Mówię mu przez CB "weź jeszcze bardziej zwolnij". Zwolnił do 30 :S
  • Odpowiedz
@DemptD zamiast zwolnić, zjechać trochę na pobocze, żeby on mógł spokojnie Cię wyprzedzić to go specjalnie, perfidnie blokowałeś. I jak w tym kraju ma być lepiej jak na każdym kroku spotyka się buraków i chamstwo? Usuń konto.
  • Odpowiedz
@trapped: bo wykop ocieka gównem, tak samo jak ktoś zajedzie komuś lewy pas na autostradzie i hamuje to też go bronią, bo karze kolesia który jechał 10km/h wolniej

  • Odpowiedz
@laress: zajechanie komuś drogi na lewym pasie autostrady to trochę, no tak minimalnie, tyci tyci, inna sytuacja niż przepisowa jazda po mieście. Już samo zajechanie komuś drogi to łamanie przepisów - wymuszenie pierwszeństwa.
  • Odpowiedz
Kwintensejca wykopu. Prawość, uczciwość, 15k co miesiąc. To jest bardzo ciekawa grupa społeczna, bo na drodze bardzo rzadko mi się zdarzają zawalidrogi które jadą 50/50 gdzie jeszcze przez kilometr się rozpędzają do tych 50. Nerwy biorą od razu, a potem się dziwić kierowcy busa. A może po prostu większość jeździ raz w tygodniu do kościoła? Nie daj borze niech ktoś wyprzedzi na ciągłej - prawko do zabrania na zawsze i wiezienie.
  • Odpowiedz