Wpis z mikrobloga

Szyba ochronna, czy raczej panel przedni z wyglądu do Xiaomi Note 4X biały firmy Mocolo.
Link do przedmiotu: aliexpress.
Data zamówienia: 29 marca, wysłany dzień później.
Dostawa: 27 kwietnia.
Kwota: 12,72 PLN.

Wrażenia: solidnie zapakowane, sprawia wrażenie produktu premium. Wilgotna ściereczka oraz sucha. Niestety bardzo się palcuje. Do tego z jednej strony mam malutką skazę. Myślałem, że to może powietrze, albo opalcowane, ale ściągałem szybę i próbowałem przetrzeć, ale nie schodziło. Pod kątem widać trochę malutkie kropki w odstępach co ok. 1,5mm, gdy jest wyłączony ekran.

Z racji, że jest to panel przedni, to zajmuje także przyciski. Polecam w ustawieniach telefonu włączyć "ekran ON" na cały czas oraz podświetlenie klawiszy na cały czas, gdyż ja próbowałem to nakleić 3 razy aby trafić w przyciski idealnie, a mi gasło co chwilę, zaś niepodświetlone w ogóle się nie wyróżniają.

Zalety:
+ łatwo się przykleja. Już parę razy miałem problemy z innymi foliami, czy szybkami oraz pęcherzykami powietrza. Tutaj nie ma,
+ ściereczka w zestawie, sucha i wilgotna,
+ instrukcja po angielsku, nie chińsku, ale to i tak proste więc raczej jej nie trzeba,
+ dobrze dopasowany do telefonu, poza otworkiem na diodę led, mógłby być z 1/4 mm niżej,
+ spodziewałem się gorszego "feelingu" przejeżdżania palcem po tym, a nie jest tak źle,
+ klej na ramce mocno trzyma...

Minusy:
- ...klej na ramce mocno trzyma, ciężko poprawić jak się krzywo naklei,
- mój ma jakąś małą skazę,
- widać małe kropki pod kątem równo w rządku,
- otwór na diodę led mógłby być z 1/4 mm niżej,
- cholernie się palcuje.

Ocena sumaryczna: 6/10. Mam nadzieję, że nie będę musiał testować jej prawdziwej wytrzymałości. Poza tym nie polecam białego frontu na fona silver z czarnym przodem. Trochę dziwny efekt daje, myślałem że lepiej wyjdzie i otrzymam bardziej biały telefon. Lepiej już black + black.

#xiaomi #itemyzchin #chinskiecuda
  • 26
@Felonious_Gru: samo szkło w dotyku dobre, tylko strasznie się palcuje. Kolega ma jakieś noname (nie wiem jak z wytrzymałością), ale się nie palcuje. A te strasznie i co dziwne ciężko to rozetrzeć.
@Atexor ja też mam szkło barwione na ekranie 2.5D i powiem, że gdyby nie futerał który daje mm nad ekran do już dawno bym je zdjął. Bez futerały tak odczuwalna warstwa szkła jest odstraszająca... I tak już w krotce całkowicie zniknie futerał i szkło i będzie trzeba słuchawkę normalnie używać ;) ta fantazja z futeralami moja jakoś po pół do max roku ;-)
@KLIFord: ja jeszcze czekam na obudowę. Grubość mi nie przeszkadza. Przyzwyczaiłem się do S3 w "ameliniowym" case z ali, więc wszystko inne jest dla mnie chudziutkie :P
@Atexor: mi to tak wyszło http://imgur.com/a/xsG2F I wszystkie plusy i minusy tak samo u mnie. Kropeczki w rządach, dioda ciut niżej, palcuje się masakrycznie, klawisze funkcyjne na szczęście udało mi się nakleić tak, że podświetlenie przechodzi, ale dobrze że miałem załączone cały czas podświetlenie. Ogólnie dałbym ocene 7~7,5/10 bo czarny fajnie mi się zgrał z czarnym, nie szpeci telefonu, dobry jest dotyk. No może troszkę się paprochy zbierają wokół, ale przyjdzie
@W_Heisenberg: może to po prostu te konkretne szkło na ten model jest takie a nie inne. Wujek czy znajomi mają szkło (nie folię) na innych fonach i u nich lepiej to wygląda. Mam nadzieję, że przynajmniej faktycznie ochrania ta szybka.

Też zauważyłem paprochy na krawędziach :/
@W_Heisenberg: czy ja wiem? Małe to wygięcie. Spodziewałem się się większego. Mocolo zrobił praktycznie cały front panel. A sama szybka by starczyła. Poza tym palcowanie czy ten defekt to wada tego szkła :/