Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam okazję tanio kupić PC w którym główne podzespoły to: Asrock 980de3/u3s3 + fx-8300 + gtx 960. Dobrze, żeby dało się podkręcić zarówno procesor (jednakże nie motzno, tak o około 500mHz) jak i kartę. PC był kupiony najpewniej jako zestaw, co się oczywiście nie szanuje.
Chciałbym jakiejś opinii. Do interesowania sie PC wróciłem niedawno, większa wiedzę mam na temat laptopów. Czy ten Fx jest w porządku, jak wyglądać będzie sprawa z OC, czy kupić i np. #!$%@?ć z marszu mobo itp. Coś słyszałem że Asrock nie ma wysokiej renomy ...
A jeżeli chodzi o granie to CSik codziennie, bardzo chętnie przeszedłbym Wiedźmina 3 i GTA V, ogólnie wymagania co do gamingu nie są u mnie wysokie
#komputery #amd
  • 12
  • Odpowiedz
@Arkatch: Pewnie z czarnej listy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kris12151: Z tym FXem nie poszalejesz, bo CS uwielbia procesory 4-wątkowe. Tragedii nie będzie, ale nie licz, że to będzie wydajność jak np. na i5-7400. Póki płyta działa OK (nie ma BSODów, etc.) to nie ma jej co zmieniać.
  • Odpowiedz
@kris12151: Fx 8300 nie jest zły, o ile go tanio kupisz. Gtx 960 karta aktualnie low-mid end w wyżej wymienione gry pograsz bez problemu. Na mobo nie patrz, bardziej na ramy patrz, a i jeżeli cena rynkowa -25% to nie wiem czy warto. byś podał za ile a nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TrueSlav @MichaelT128 @Arkatch @atestowanie2
Mirasy, pomęczyłem trochę kumpla telefonicznie, otworzył skrzynię i mi mówił co widzi.A więc:
atx 650 UB. Pewnie jakiś pod-zasilacz, bo nie chwalą się marką :D
pamięć Crucial micron (tyle pisało to tyle powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°) - jedna kość 8GB
a sama karta graficzna jest Gainward 2- gigabajtowa.
  • Odpowiedz
@TrueSlav
procek nowy 500zł
płyta nowa 230zł
karta nowa 720zł
ramy 220 zł
buda + zasilacz to załóżmy 100 zł. No i ma windowsa 10 oryginał
A dałbym 1500, bo to nie jest nówka sztuka. Nie wiadomą jest też dla mnie kwestia gwarancji, załóżmy, że nie mam gwarancji.
  • Odpowiedz