Wpis z mikrobloga

@black_mayonnaise: Diesel to ogólnie słaby wybór na krótkie trasy. Nawet się nie zdąży rozgrzać po tych 6 km, co za tym idzie nigdy nie będzie miał odpowiedniego smarowania i dużo szybciej go wyeksploatujesz.
  • Odpowiedz
  • 2
@black_mayonnaise nie nagrzeje się silnik, szczególnie zima, za krótkie odcinki, poszukajmy coś w benzynie lub b/g, tylko nie alfe rzecz jasna ( ͡° ͜ʖ ͡°), proponuje 1,8 lub 2,0 jest czym wyprzedzać i spalanie na nieco wyższym poziomie od 1,6 czy 1,4, a komfort nieporównywalny.
  • Odpowiedz
  • 1
@Funky666 Ostatnio trwają prace nad zaostrzeniem przepisów. Mandaty za wycięte DPF mają być spore, więc teraz w cenie mogą być auta, których właściciele nie zdecydowali się na wycinanie czy zaślepianie ważnych elementów.

Swoją drogą, jakby diesle kupowali ludzie, którzy tych diesli potrzebują, to nikt by nie musiał filtrów wycinać, bo wystarczy trasa 50-100 km, raz na tydzień, żeby filtr przepalić.
  • Odpowiedz
@jeloo @miret210: Ale ja robię taką trasę regularnie, nie mówię, że TRZEBA wycinać - jak się komus chce dbać, to nie ma problemu. A jak ktos np. chce koniecznie Alfę, to diesel najlepsza opcja i dlatego tak się to czesto kończy.
  • Odpowiedz
@jeloo: Pewnie, że można, ale to "trochę" inna bajka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja tam mogę póki co polecić 159 z 1.9 do codziennej jazdy, nie mogę chyba złego słowa o nim powiedzieć :)
  • Odpowiedz
@black_mayonnaise: Jak usuniesz DPF i EGR (albo kupisz jazdo bez) to taka jazda po 5-6 km nie wpłynie źle na silnik. Po prostu będziesz jeździł na niedogrzanym silniku, więc trzeba oszczędzać turbo. Niestety odbije się to również na spalaniu i 9 litrów samochód bez problemu wciągnie. Może nawet 10. Chyba, że droga jest sprzyjająca, bez świateł i korków.
  • Odpowiedz