Wpis z mikrobloga

Albo przy ostatniej zmianie nestów dodali w moim mieście nowy nest albo wcześniej były tam nesty pospolitych poków i dlatego były niezauważalne. Tym bardziej że nie często tamtedy przechodzę. Teraz respi się tam Onix, więc od razu widać. Pojawiają sie 1- 2 sztuki.
#pokemongo
  • 9
@pawel8511: Ja przy jednym pomniku co jakiś czas widzę Totodile, więc fakt jakoś to tak działa. Przy innym dawno, dawno temu były Rhyhorny (rzadkość tutaj, widziałem oprócz tego może ze 2 sztuki na dziko). W tym samym miejscu po którejś rotacji były Growlithe, więc też się rzucało w oczy. Szkoda tylko, że w takim miejscu masz po 3-4 spawny a mon z nesta ma 25% szansę na spawn, więc często nawet
@robin_caraway: u mnie w mieście są właśnie takie małe nesty po 1-2 czasem 3 sztuki i to nie przez cały czas. Dlatego jak jest coś pospolitego to czasem przez te dwa tygodnie do kolejnej zmiany może przejść niezauważone.
@robin_caraway: No to od ilu spawnów niby liczy się jako nest? Nie chodzi ci czasem o cluster spawn? Nest daje 25% szansę, że w spawnie na terenie nestu zrespi się pokemon z nesta. Nest może być nawet bardzo mały. Są parki nesty składające się z 4-5 spawnów co oznacza, że mogą się zrespić nawet 4 pokemony z nesta, ale przez 25% szansę w jednym spawn poincie nie zdarza się to tak
@robin_caraway: no i właśnie. U mnie cały park ma 5-7 spawn pointów, więc naturalne że nest będzie miał wtedy w najlepszym wypadku ok. 2-3 poki na raz. Jak pisałem wcześniej - inaczej jest w dużych miastach a inaczej w małych. W dużych miastach jeden park ma tyle spawn pointów ile u mnie ma całe miasto.
@robin_caraway: > spawn to pojedynczy punkt gdzieś na mieście, gdzie właśnie w jednym miejscu regularnie można trafić 1-3 sztuki danego poka

U mnie w mieście regularnie to możesz dostać co najwyżej po ryju ;). Spawn u mnie wygląda tak że w jednym miejscu możesz trafić co najwyżej 1 sztukę danego poka na godzinę-dwię (albo i jeszcze dłużej) i to bez względu na migrację nestów.