Wpis z mikrobloga

@psych00: @Freakz: Mnie takie myślenie przyprawia o ból głowy prawie. Bo za tym nasuwają mi się kolejne pytania.
Jak to jest z tym kosmosem?
Po co to wszystko?
Ktoś to kontroluje czy żyje własnym życiem?
Dokąd
  • Odpowiedz
  • 10
@Mleko Idąc dalej: Czy kosmos jest taki ogromny czy tak naprawdę jest tylko pyłkiem w czymś o wiele większym? Dlaczego jeszcze żadna obca cywilizacja nie podjęła kontaktu z nami? Czy jest coś co dba o to żeby to nie nastąpiło? Czy jesteśmy eksperymentem? Czy przeciwnie, jesteśmy przypadkiem który nie powinien sie wydarzyć i nikt o naszym istnieniu nie może mieć pojęcia? Dlaczego kosmos trwa tak długo? Dlaczego nasze istnienie jest tak
  • Odpowiedz
  • 0
@psych00 dobłe tez jest pytanie: czy prawa fizyki zdefiniowały jak zachowywać się będzie materia czy to materia i jej właściwości zdefiniowały prawa fizyki. jeśli to pierwsze to co zdefiniowało prawa fizyki? jak zawsze bardziej po drodze miałem z materializmem tak mam wrażenie że jednak pierwsze było słowo
  • Odpowiedz
@bokorus:

Nie wiemy jak działa świat, jak działa fizyka kwantowa, czym jest świadomość co jest po śmierci, gdzie kończy się kosmos, a każdy sobie #!$%@? do pracy, na zakupy, kopać ogródek nie zastanawiając się czy w ogóle ma to sens w obliczu braku odpowiedzi na te pytania


Idealnie napisałeś to, co jest tu kluczowe. Ludzie kompletnie się nad tym nie zastanawiają, #!$%@? z tym że pewnego dnia w ułamku sekund
  • Odpowiedz
@whoru: @guma888: @zawiadomienie: @olek182: @Freakz: @olek182: Co więcej, mnie wręcz irytuje fakt, że tak mało środków (w porównaniu do reszty) poświęcamy na badania i rozwój w tym temacie. Zajmujemy się pierdołami, politycznymi gierkami i aferami, które są nic nie znaczące. Nikt nie patrzy na rozwój cywilizacji w dalszej perspektywie czasu, wszyscy tylko patrzą na swój mikroświat, nie na makro. Wiemy,
  • Odpowiedz
@psych00 Nie raczej tylko na pewno koniec Ziemi jest nieunikniony bo z pewnością nasza gwiazda kiedyś umrze a my wraz z nią. Dobrze, że są ludzie tacy jak Elon. :)
  • Odpowiedz