Wpis z mikrobloga

#memrise
#naukajezykow
#angielski

Wydaje mi się, że nie ma w temacie memrise jakiegoś tagu (chyba, że jest, to mnie uświadomcie) oceniającego kursy. Więc chciałbym wprowadzić #oceniamymemrise

Na dzisiaj mam dwie propozycje z angielskiego:

1. "Advanced english" by mastallin

Bardzo fajny kurs, słówka zupełnie losowe, ale przydatne (często zauważam je w filmach i książkach, które czytam). Warto go robić, bo słownictwo jest dość użytkowe. Jego minusem jest to, że czasem synonimy różnych słów występują w grupach po kolei. Wtedy bardzo podobne znaczeniowo słowa mogą się mylić. W przypadku robienia memrise na komputerze, jest to irytujące, bo mamy na myśli dobre znaczenie, ale użyjemy nie tego synonimu co potrzeba. Kolejnym minusem jest brak lektora. Trzeba szukać wymowy w innych miejscach w internecie. Ostatnim minusem są słowa-pułapki. Niekiedy znaczenie wydaje mi się jakieś mocno dziwaczne i po sprawdzeniu, okazuje się, że nikt inny nie tłumaczy danego słowa w sposób opisany w kursie. Trzeba pozostać czujnym. Moja ocena 4/5

2. (Audio+) Angielski Zaawansowany by pawel1e

Ten kurs jest bardzo duży (5419 słów), zacząłem go około 1,5 miesiąca temu. Jego dużą zaletą jest lektor, wydaje mi się nawet, że to brytyjski akcent ( ͡° ͜ʖ ͡°). Słówka są różne, od sasa do lasa, za to dla każdego z nich pokazane są "słownikowo" różne znaczenia. Niektóre są bardzo dziwne, ale do tej pory zawsze jak kontrolowałem to zgadzało się z innymi słownikami. Mogę dać temu kursowi pełne 5/5
  • 3