Wpis z mikrobloga

Mam taki śmieszny problem. Tworzę sobie w C w ubuntu programik, która zawiera tablicę dwuwymiarową i dopóki ma ona wymiary maksymalnie 10x10 to wszystko śmiga. Problem pojawia się jak ustalę jej wymiar na np. 50x50, bo wywala mi wtedy błąd:
Segmentation fault (core dumped)
Co można by z tym zrobić?

#programowanie
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykopek_bum: Mozesz porownywac z flagami z manuala, albo uzyc metody opisanej w linku wyzej na stackoverflow. Link do manuala tez masz... patrz na sekcje ERRORS. Ale wygodniej to ze stacka uzyc, czyli strerror(errno) - daje Ci stringa z opisem errora. W manualu masz szczegoly..
  • Odpowiedz
@6a6b6c: nie bij ale nie umiem zrobić tego z strerror a z tym errno potrafię tylko wyświetlić 22
muszę to mieć, bo właśnie celem tego programu jest wykorzystanie pamięci współdzielonej do komunikacji pomiędzy procesami
proces jest np. znacznkiem który porusza się po planszy i musi unikać przeszkody, które będą zapisane w tablicy
  • Odpowiedz
@wykopek_bum: dla tego klucza mogles zrobic wczesniej 10x10 ... on nie znika... jak wczesniej go robiles dla 10x10 i tego samego klucza, to on tam ciagle jest i ma 10x10.. i teraz dajesz flage IPC_CREAT, ale ta flaga nie zawsze tworzy, jak jest juz dla tego klucza, to Ci daje ten co juz istnieje... jak chcesz by wywalalo error jak juz jest segment dla danego klucza to dodaj do
  • Odpowiedz
@6a6b6c: Zmieniłem klucz i się uruchomiło, dobrze rozumie, że to wszystko będzie działało jak po prostu zrestartuje system? xD Po prostu ten klucz zostaje po przednim programie, tak?
  • Odpowiedz
@wykopek_bum: tak, dobrze rozumujesz.. bo na tym polega pameic wspoldzielona.. ona sobie w systemie smiga... mozesz sobie tym manipulowac, kasowac to, pisac do tego, czytac... tworzyc nowe... jak zrestartujesz to nie bedzie juz.
  • Odpowiedz
@6a6b6c: Działa już wszystko, kamień spadł mi z serca, bo już traciłem wiarę w to wszystko xD
Przepraszam za twój stracony czas i dzięki za pomoc.
Wiem, że takie rzeczy zostają nawet po wyłączeniu programu, ale już tak na siłę szukałem jakiegoś dziwnego problemu, że o tym zapomniałem xd
  • Odpowiedz