Wpis z mikrobloga

Może jakaś mirabelka mi pomoże, bo ja już nie wiem co robić.
Chcę kupić puchówkę, podobny problem był przy kupnie softshella czy membrany. Noszę rozmiar M. Każda sportowa kurtka, która jest na mnie dobra "u góry" (nie jakaś super obciasna, po prostu dobra) na dole, w biodrach, ledwo da się ją zapiąć. Jest naciągnięta. Nie dość, że nic pod nią nie zmieszczę, to jeszcze przy każdym ruchu podnosi się do góry. Jak przymierzę rozmiar większy, to w biodrach ciut luźniej, ale na górze dramat, ze 3 polary pod spód bym zmieściła. Ani to wygodne, ani dobrze dopasowane (a wiadomo, źle dopasowane czy za duże ogranicza w górach ruchy).
Każda kurtka z decathlona taka jest (puchówka, nie mogę się na dole nawet w L dopiąć). Teraz przymierzam M z Dynafit Vulcan i dokładnie to samo. Na górze nawet przyluźna, na dole aż napięta.
Nie mam jakichś niestandardowych wymiarów, w pasie 70, w biodrach 90, więc jakiejś mega różnicy nie ma, albo produkują odzież dla patyków teraz.
Pomóżcie, bo już nie wiem gdzie szukać ubrań.

#gory #sport #rozowypasek
  • 37
@LBR_123 a co jest dziwnego w tym, że nie chcę, by ubrania sportowe się podwijały do góry jak się chodzi czy rusza? To normalne kryterium przy doborze chociażby puchówki. Nie chcę przy każdym schyleniu się poprawiać każdą warstwę, albo mieć nery na wierzchu.
A bębna nie mam, to na biodrach mi się nie dopina, także tego.
@skasna: mam primalofta Patagonii i on ma takie taliowanie co ułatwia (węższa w pasie, szersza w biodrach) zarówno sprawne poruszanie sie jak i tez np gdy masz na sobie uprząż. Z tego co wiem, to Patagonia tak po prostu szyje.
@skasna: stricte wspinaczkowe marki mają często takie kroje, ale skoro Decathlonowe też Ci nie pasowały to dziwne. Może jakaś Columbia, Regatta, 4F? Bardziej sportowe, ale nie stricte techniczne (jak Dynafit)

@skasna: swoją droga dziwne, ja mam w pasie 60cm w biodrach 90 i zapinam na luzie waciakopuchowke z Decathlonu rozmiar S nawet mając na sobie uprząż przy czym jestem raczej z tych wysokich ludziow.
@pilot1123 no kurcze, 90cm w biodrach to naprawdę tak dużo, żeby od razu schudnąć? Kości se nie zmienię, ani cycków nie powiększę, bo M w biuście są dobre.
Sprawdzę te inne marki, dzięki.

@xfaraday no to nie wiem, jakaś niewymiarowa jestem. Nie to, że się nie zapnę, ale jest takie aż napięte na dole, że jak podniosę ręce, to wszystko idzie do góry i na pewno już nic pod kurtkę nie wcisnę.
źródło: comment_lxMzA84Me61kgFp9JjHDaOUxyg8DNpTJ.jpg
no kurcze, 90cm w biodrach to naprawdę tak dużo, żeby od razu schudnąć?


@skasna: nie, ale wielu wspinaczy to patyczaki i czasem można zdziwić się mierząc ciuchy( ͡° ͜ʖ ͡°)
@skasna: No wiec tu jest problem, ja przy podobnych wymiarach jestem wyższa o 15 cm prawie ;). Z takich rzeczy co robią w miarę "duże" rozmiary to sprawdź jeszcze Salewe. Wez tez pod uwagę, ze w puchowce nie bedziesz chodzić (bo sie zapocisz). To jest raczej kurtka do stania, ubierania na stanowiskach, odpoczynkach itd. No ale dobrze by było oczywiście zeby po nerach nie wiało.
@xfaraday ja sporo osób widzę w zimie w górach w koszulce termoaktywnej i puchówce chodzących. Mi jest zimno w samej termo + polar + softshell zimą, to co innego ubrać, jak nie puchówkę?
Ale spojrzę też na Salewę, dzięki :)
@skasna: No to nie wiem jak oni to robią. Ja w puchowce pocę sie w 3 minuty. Puchowka nie jest do tego przeznaczona i zobaczysz jak sobie ja zapocisz ;) Spróbuj docieplić sie na termo np merino wool. Ja zima śmigam w termo + merino + softshell na podejściach i daje rade nawet przy -15 stopniach. Puchowke czy tam primalofta zakładam tylko do zjazdu, na stanowisko czy cos takiego ;>
@xfaraday hmmm no ja się docieplam polarem że strechem. A softshell jaki masz? Bo ja taki zwykły cienki bez membrany ani bez żadnych podszewek / docieplin i przy ostrym wchodzeniu jest mi ciepło ale przy postoju nawet na chwilkę zimno momentalnie.
@skasna: sofshell zwykły, bez membrany, bez docieplenia, sama wiatrochronnosc. Zimno moze Ci być bo wlasnie za bardzo się zapacasz na podejściach i potem momentalnie oddajesz ciepło. Sproboj tak sie ubrać zeby było Ci minimalnie chłodno jak stoisz (zanim w ogole zaczniesz sie ruszać). A na dłuższych postojach czy zejściach nakładaj na siebie docieplenie. Oczywiście nie odradzam kupowania puchowki bo to jest zajebista rzecz dająca natychmiastowe ciepło, ale odradzam podchodzenie w niej
@skasna: mam podobne wymiary co ty, i rzeczywiście puchówki takie są - dopasowane. Ale tak jak napisała @xfaraday nie polecam też puchówki na chodzenie, ja się szybko pociłam. Ja mam niedokrwistość i mi zimno często jest bardzo w ręce, ramiona, nawet przy podejściach pod górę, więc na zimę kupiłam kurtkę narciarską (która jest szersza niż puchówka, nie jest tak dopasowana do ciała jak puch tylko można ubrać sporo pod nią) pod
@xfaraday zawsze się ubieram tak, że na początku jest mi lekko zimno. Ale jak idę i zawieje albo przystanę dosłownie się napić, to jest mi zimno głównie w ręce na całej długości. Może już taki mój urok :P

@cala_w_trawie no są dopasowane, ale są aż na tyle, że zaraz mi się całe podniosą do góry przy jakimkolwiek ruchu, a to słabo chyba.
Co to jest kurtka narciarska? To taka kurtka z membraną
@skasna: jesli twierdzisz ze zapocisz sie w kurtce ktora teoretycznie oddycha to tylko dla Twojej informacji zadaniem puchowki jest izolacja ciała od warunków zewnętrznych, całkowita. Taka jest idea puchu ;) ta kurtka ma nie oddychać. Jesli chodzi o drugie pytanie to owszem, podnosi sie jednak nie na tyle zeby mi pizgalo po plecach czy brzuchu.
Przymierzyłam teraz kurtkę Odlo, bardzo fajna i cena mała, bo jakieś 400zł w promocji za 90% puch naturalny 750cuin, jest rzeczywiście trochę krótsza, ale nadal w biodrach obciasna, chyba taki mój urok :P
@skasna: ja ma bardziej snowbardową chyba, kupiłam w tkmaxie kiedys i ma bardzo dobra membrane, ale jest ogolnie luzniejsza, niedopasowana tak bardzo w pasie a w biodrach ma gumkę wiec trzyma sie na niej choć i tez mi czasem podjeżdża. najczesciej przy dupozjazdach (wtedy ratuja spodnie z szelkami). Poza tym tak myślę - w biodrach musi trzymac żeby nie podwiewało, bo na co kurtka pod która podwiewa? W tej narciarskiej mam
@cala_w_trawie no w sumie masz rację. Po prostu jak się schylam albo ręce podnoszę do góry (żeby np. czapkę założyć) to mi się podnosi taka dopasowana kurtka do góry i muszę się poprawiać za każdym razem, co jest uciążliwe mając plecak z pasem.