Wpis z mikrobloga

IV semestr studiów, zastanawiam się nad odbyciem praktyk (IT). I teraz moje pytanie: Robił ktoś może praktyki w trakcie trwania semestru? Firmy zgadzają się na to, czy raczej większość woli żeby to robić w czasie wakacji? Da radę połączyć jakoś studia z pracą, ile godzin wychodziłoby dziennie? W sumie znam teraz ludzi którzy studiują dziennie i pracują jako junior devy i jakoś im się to udaje. W sumie też się zastanawiałem, czy nie aplikować od razu na juniora zamiast na praktyki (bo praca może zaliczyć praktyki), ale chyba "próg" wejścia jest wyższy i raczej wymagania dużo większe, prawda?
Najchętniej właśnie aplikowałbym na back-end deva (Django) lub coś po prostu z Pythonem, ale akurat w moich okolicach Django jest popularne, ew. administracja serwerami też by podpasowała. Tak więc głównie aplikowałbym do mniejszych firm niż do jakichś Comarchów itd, bo dotnety i tym podobne aż tak mnie nie grzeją ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wolałbym odbyć to właśnie w trakcie semestru, bo na wakacje mam inne plany, ale sam nie wiem...

#praktyki #informatyka #it #praca #programowanie
  • 8
W sumie znam teraz ludzi którzy studiują dziennie i pracują jako junior devy i jakoś im się to udaje.


@drakerc: To pogadaj z nimi i wypytaj ludzi na wyższych latach. Nikt Ci nie powie jak jest na Twojej uczelni ale na większości nie ma z tym problemu, chyba że masz ciężki dojazd do firmy i bardzo wrednie rozłożony plan który Cię zmusza do codziennego bycia na uczelni w dziwnych godzinach.
@drakerc: to jest raczej kwestia tego czy w firmie się zgodzą na dziwne godziny, bo pewnie nie dasz rady być codziennie od 8-12. O ile tam nie będą Ci robili problemów i ustalicie harmonogram, to na uczelni powinno być ok. Często praktyki można zaliczać wcześniejszymi stażami czy pracą.
@drakerc: Powinno się udać, praktycznie od pierwszego roku pracowałem. Różnie bywało z godzinami (w najlepszym przypadku było to 3/4 etatu), ale się udawało. Dużo zależy od firmy i jakie mają podejście. Ja musiałem być prawie codziennie chociaż na chwilę w firmie, ale nie robili problemu, że mogłem być np. tylko na godzinę danego dnia. Musicie tylko ustalić dni i godziny kiedy na 100% będziesz. Firma też musi ułożyć plan, calle i
@drakerc: Olej praktyki leć do pracy. Ja jestem na dziennych, ale nie IT (ekonomia) i pracuję jako junior. Pracuję na cały etat 3 dni na miejscu 2 dni zdalnie i nie ma problemu. Trzeba trafić na pracodawcę, który daję szanse na rozwój. ;)