Wpis z mikrobloga

Jako, że to mój pierwszy wpis to chciałbym wszystkich serdecznie powitać ;)

Ostatnio rozwijam dwuosobowy projekt #atmosphericblackmetal i myślę, że warto zaczerpnąć jakiejś opinii dotyczącej brzmienia, zwłaszcza, że niedługo kończymy płytę xD
Mix i master robimy chałupniczo więc nie jest to ostateczne brzmienie, jednak celuję (w miarę możliwości) w coś w stylu Eldamar/Summoning, jednocześnie nie wyzbywając się oryginalności.

No i na razie jest to sam instrumental, choć zdaje mi się, że te tanie chórki w miarę dopełniają całości ;)

#blackmetal #metal #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki

Herbarius - Jako, że to mój pierwszy wpis to chciałbym wszystkich serdecznie powitać ...
  • 12
  • Odpowiedz
@Herbarius: Nigdy nie słuchałem i nie słucham tego gatunku muzyki ale specjalnie dla Ciebie przesłuchałem od deski do deski bo zawsze imponuje mi kiedy ktoś tworzy coś sam. Nie mogę zbytnio zrecenzować jako target Twojej muzyki, ale jako osoba "trzecia" powiem że miło mi się tego słuchało, fajnie się wkręcało i później podtrzymywało emocje i smak, który od początku został zbudowany. Daj znać jak wyjdzie płyta, jeżeli będzie tam więcej takich
  • Odpowiedz
@Herbarius: 2:15 no nie wiem czy perkusja na double bass pasuje tutaj, ogolnie w perkusji slychac mocno drumkit from hell

a nie myslales o gitarze/gitarzyscie?

a, i obrazek jest rozciagniety, kiezyc jest jajowaty xD
  • Odpowiedz
@Herbarius: o #!$%@?, lata 90' mocno. Strasznie trąci starymi demami Thunderbolta. W sumie nie wiem od czego zacząć.
Nie będę rozprawiał o poziomach, bo coledzy wyżej już się wypowiedzieli, mogę tylko powiedzieć, że elektryczna jest zbyt cicho względem reszty. Słychać, że wszystko nagrywane po domowemu, ale jak nie chcecie być zjedzeni przez fanuf metaló to poćwiczcie mastering
  • Odpowiedz
@Herbarius:
1. Zupełny brak dynamiki
2. Werbla nie słychać prawie wcale
3. Ogólnie to wszystko brzmi jak lekko podsamplowane midi

Pomysł może nie jest zły, te melodyjki nawet spoko, ale jak planujesz nagrywać muzykę dalej w domu to trzeba będzie jeszcze sporo poczytać, eksperymentować i inwestować w sprzęt i soft.
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: Sprzęt nie ma najmniejszego znaczenia, rodzaj miksu dostosowuje się do posiadanego sprzętu i w warunkach domowych ze wszystkiego można zabrzmieć na tym samym poziomie. Soft to kwestia tylko i wyłącznie wygody w obsłudze i stabilności. Dynamika wynika ze zbyt wysokiej kompresji i źle ustawionej equalizacji. Wystarczy praktyka, doświadczenie i szereg prób.
  • Odpowiedz
@Aprum:
1. Sprzęt ma ogromne znaczenie dla jakości nagrania.
2.

ze wszystkiego można zabrzmieć na tym samym poziomie

Jakieś 7 lat temu uważałem podobnie, ale przekonałem się że tak nie jest.
3.

Soft to kwestia tylko i wyłącznie wygody w obsłudze i stabilności


Nie. Przykład: jak masz kiepski syntezator perkusji to będzie brzmiał jak traktor. Jak nie masz wtyczek, to masz węższe możliwości manipulacji przy miksie i masterze.

Dynamika wynika ze
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: VST a Software to nie są pojęcia wymienne ;) Myślałem, że masz na myśli DAW. Co do sprzętu, obecnie praktycznie każdy interface audio ma taka samą częstotliwość próbkowania, sięgającą 192KHz, jest to najzwyczajniej w świecie nad wymiar. Więc o ile ktoś nie wpina instrumentów bezpośrednio w wejście liniowe kiepskiej jakości, nie daj bóg zintegrowanej, karty dźwiękowej, to jakość sprzętu nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz