Wpis z mikrobloga

Hatterka malarz tynkarz tapeciarz, moja stara jest fanatyczną makijażu, cały dom #!$%@?… XD no dobra, to robię #pokazkosmetyczke #kosmetyki

Paletki cieni: ta najbardziej zużyta to pierwsza paleta, którą kupiłam ponad rok temu – MUR Death by Chocolate i jak widać po zużyciu lubie ją bardzo. Spadła o 10 razy za dużo, ale cienie się nie pokruszyły, tylko opakowanie umarło i jest zastępcze po zestawie z cyrklem.
Dalej MUR Nearly Naked, New-Trals vs Neutrals, Black velvet, Essential mattes 2, podróba Kat Von D, którą przywiozła mi przyjaciółka z anglii, paletka z Alie by nanda s602, bardzo fajna na wyjazdy z fajnym kolorem do brwi.
Linery i tusz: od kilku lat nie zmieniam linerów – tylko Eveline w kałamarzu, okrągłe lub do wersji sześciennej przekładam pędzelek z wersji okrągłej i jest ideolo. Tusze – od ponad roku kupuję tylko ten różowy podkręcający z Lovely i nie szukam dalej na tę chwilę.
Szminki : króluje Golden Rose Liquid, kolory 03 10 13 15 11 12, gdzieś 5 jeszcze posiałam i nie ma na zdjęciu. Lovely podróba Kylie milky brown, Bell jakiś róż, potem kremowe matowe: GR ciemny bordo-brąz, Crayon lipstick 10 i 21, dwa matowe i bardzo komfortowe astorki, jeden błyszczący i reszty raczej nie noszę.

Podkłady : dwa Revlony CS i dwa Nearly naked, wszystkie podejrzewam o zapychanie i ostatnio nie używam, ale z sentymentu nie umiem wyrzucić. CC Bell Hypo, nie jest zły ale też bez szału. W tym bez etykiety są przelane i zmiksowane Rimmele 24h kolory 010 i 100, które próbuję wykończyć ale zamiast tego od dłuższego czasu ciągle w ruch idą podkłady mineralne Pixie i Iwostin Correctin max.
Z pudrów Rimmel Stay Matte, który teraz jest trochę ciemny dla mnie i puder bambusowy #zawszespoko, wcześniej używałam paese, ale nie widzę różnicy między tańszymi i droższymi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Paletka korektorów z Bell jak widać jest w stanie agonalnym, bo ją lubię, szkoda, że dwa kolory zawsze wyrzucam, bo to kolejne opakowanie. Te z Kobo są mocno meh, za suche jak dla mnie, chociaż biały się przydaje. Teraz widzę, że nie załapał się korektor z Pixie pod oczy, którego męczę ostatnio i bardzo polubiłam.
Rozświetlacze: dwa bardzo tanie i znane Blushing hearts z MUR i Lovely Golden Highlight
Dodatkowo w paletkach do konturowania z Rimmel, dwa pierwsze kolory, rozświetlacze są ciemne, jedna paletka ma fajny bronzer, druga fajny róż i drugi raz bym chyba ich nie kupiła, chociaż na tę chwilę nie mam nic lepszego.
paleta wyjazdowa MUR Protection najjaśniejsza jak wszystko: 3 korektory, puder, bronzer, róż rozświetlacz- wyjazdowe wombo combo makijażowe. Wszystko jest dość fajne, tylko na bronzer trzeba bardzo uważać, bo ciemny i mocno napigmentowany.
Róż w sztyfcie z Catrice, w sumie chyba powinnam już go wyrzucić. Na zdjęcie nie załapały się też małe róże z MuR w prostokątnych opakowaniach… ale je polecam z całego serca za tę cenę.
Brwi; Catrice paletka w stanie agonalnym, cień do oczu MUR kolor Delicious idealny kolor do moich brwi, Rimmel jakiś brązowy liner – stosuję jak pomadę i maybelline browdrama.
Kredka do linii wodnej z MySecret kohl, my one and only.

I chyyba wszystko? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
hatterka - Hatterka malarz tynkarz tapeciarz, moja stara jest fanatyczną makijażu, ca...

źródło: comment_LkxhmgwtIuvc9tUtwIaM43HwmyxZXheF.jpg

Pobierz
  • 23
@madzikkk9: CS nakładam na nawilżający krem lub w ogóle pół na pół z BB i wyglądają dobrze, ale mam mieszaną cerę więc mało rzeczy robi u mnie maskę, a zawsze nakładam najmniejszą możliwą ilość. Nearly naked wygląda bardzo świeżo i lekko na twarzy, mojej mamie zeszła już cała butla a jak na nią to sukces, kolory też ta seria ma lepsze. Bądź co bądź tak jak pisałam, wydaje mi się, że
@hatterka: Nie masz wrażenia, że podkłady Revlon wpadają w róże? Zdecydowanie wolę podkłady wpadające w kolor żółty albo nawet zielony. Mam wrażenie, że dziewczyny używające Revlonu mają taką lekko prosiaczkoworóżową twarz.
@Shanny: ja mam neutralną karnację, te różowawe wyglądają w miarę ok, w kolorze buff wyglądam na chorą, dlatego większość miksuję i jest w miarę. wszystko zależy, jaki masz podton, widocznie masz oliwkową cerę. :) Wydaje mi się, że większość jasnych ma różowy podton bo taki łatwiej jest zrobić.
Dobry kolor podkładu dobrałam dopiero przy minerałach Pixie, prawdziwie neutralne kolory <3
a jeszcze kilka lat temu kupienie czegoś tak jasnego graniczyło z
@hatterka: Ja akurat w ogóle nie próbowałam Revlonu, wypowiadam się tylko na podstawie obserwacji u koleżanek. Według mnie z tanich podkładów do jasnej cery nadają się Maybeline Stay 24h i Catrice HD Liquid Coverage. No ale wiadomo, że nie jest to taki sam efekt, co z podkładami marek premium.
@hatterka: Z podkładów polecam Pierre Rene Fluid Skin Balance, L'Oreal True Match, Rimmel Match Perfection i Bourjois Healthy Mix. Dużo kolorów, są te wpadające w żółte odcienie :) Osobiście Revlona używam od wielkiego dzwonu, jak potrzebuję krycia 10/10
@hatterka: O nie, a ja dopiero co go kupiłam ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam nadzieję, że po dłuższym stosowaniu nic się nie stanie... U mnie Healthy Mix 51 jest ok (jak przykryję pudrem ryżowym), ale podobno ta nowa wersja jest ciemniejsza :(
@sejwjor: jak masz cerę trądzikową to ja bym nie zaryzykowała drugi raz, a efekt był taki fajny :/ nie robił szpachli, fajnie się trzymał i ehh. prawie cały zużyłam i miałam piękne zamknięte zaskórniki, które przeszły w trądzik, teraz walczę i walczę kwasami, maskami... szkoda słów. :( a to najpewniej on, wyrzuciłam i już nie robi się nic nowego. suchej krzywdy raczej nie zrobi
@Shanny: w ogóle po kilku latach
@hatterka: mam cerę suchą, nie mam trądziku :) może akurat u mnie wyjdzie dobrze, mam ten kolor 020 Champage i jest genialny. A np Catrice HD Liquid, ten z pipetą, 010 mi oksydował na twarzy i miałam brudne plamy..
@SuperPanda: żółty duużo cieplejszy, black velvett ma sporo chłodnych, new trals vs neutrals ma cały dół chłodny, góra ciepła.
amazon gold, a różnie bo oba kolory mi pasują dość dobrze, chociaż creamy natural czasem ciuteczkę za ciemny, ale to już są naprawdę niuanse, latem będzie git. wydaje mi się, że one się dość dobrze dopasowują do koloru skóry
@hatterka: ja mam to szczescie w nieszczesciu, ze mam naprawde rzadko spotykana w pl cere, pasuje mi najbardziej porcelain, on sie slabo sprzedaje i amazon gold jest na mineralsach za 55 zl, czyli dosc duza przecena, prawie 40% z tym, ze mocno mi zalezy bardziej na minerals, bo nie ma dwutlenku tytanu w skladzie i teraz nie wiem co robic
pytam czy nie uzywasz dwoch, bo teraz wypuscili kulki do mieszania