Wpis z mikrobloga

#bitcoin
prezentacja pokazująca proces dochodzenia przez rynek do równowagi w przypadku aktywacji UASF przy założeniu, że większość kopalni jest przeciwko Segwit, ale większość użytkowników (węzły, inwestorzy, giełdy, itd) jest za;
tl dr; (trochę skorygowałem, bo w prezentacji są błędy):
po aktywacji UASF większość mocy #!$%@?ącej pozostaje przy starym łańcuchu, jednak rynek bardziej ceni łańcuch UASF, czyli sprzedaje non-UASF coins, ich cena spada a cena UASF coins rośnie; do kolejnej kalibracji poziom trudności jest taki sam w obu łańcuchach, więc bardziej opłaca się kopać UASF coin i cześć górników przechodzi; to przekłada się na dalsze wzrosty ceny bitcoin UASF i spadki drugiego; to powoduje migracje kolejnych górników, wzrost/spadek ceny, ten samonapędzający się mechanizm doprowadza w końcu do zaniku jednego łańcucha, pozostaje UASF coin;
http://imgur.com/a/tIv6O

jak się nad tym zastanowić trochę dłużej, to w realu może różnie, co zresztą pokazuje przykład ETH/ETC
  • 10
@muzzy74: niestety nie mamy innego wyjścia tylko tak wyjdziemy z impasu, trzeba zacząć przygotowywać się na taki scenariusz. Ja już jestem gotów na wszystko, nawet na hard forka. Nie będę niczyim zakładnikiem. Wyrwałem się z niewoli banksterskiej żeby wpaść w sidła żółtych komuchów. Nie wiem co lepsze ;)