Wpis z mikrobloga

Co mam zrobić w sytuacji kiedy sklep odrzucił ode mnie zwrot w ramach odstąpienia od umowy zawartej na odległość? Zamówiłem sobie golarkę i słabo goliła więc postanowiłem ją zwrócić. Urządzenie zwróciłem czyste i kompletne osobiście do punktu stacjonarnego dn. 03-04-2017, który odesłał towar do działu zwrotów/reklamacji.
Po 15 dniach (dziś) dostaję maila, że towar został już przekazany do doręczenia kurierowi, a zwrot został: "odrzucony - produkt nosi ślady użytkowania". Pierwszy raz spotykam się z sytuacją kiedy sklep odmawia przyjęcia zwrotu i oddania pieniędzy. A sklep to sławny, niesławny morele.net.
#prawo #prawokonsumenckie #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
@dreptacz w cale im się nie dziwię - chciałbyś potem golić się taką golarką którą ktoś kiedyś kupił użył i oddał?
To podpada pod względy higieniczne o których jest mowa w ustawie.
  • Odpowiedz
@dreptacz: moze nie pierwszy zwracales ta konkretna golarke i rzeczywiscie nosila slady uzytkowania. A tak swoja droga to chyba jak ze szczoteczka do zebow. Tak stednio uzywana wymieniac czy zwracac. Ale sie nie znam
  • Odpowiedz
@dreptacz: używałeś dlatego Ci odrzucili. Golarka nie powinna być przez Ciebie używana. To tak samo jakbyś kupić majty, ponosił i pod koniec dnia stwierdził, że się za bardzo pocisz i odsyłasz.. wyprane, ale używane. Zwrócić możesz tylko nie używane rzeczy. Każdy by tak mógł zamawiać, ogolić się i odesłać stwierdzając, że słabo goli (bo masz możliwość zwrotu towaru kupionego na odległość) i tak za każdym razem.
  • Odpowiedz
@dreptacz: @dreptacz: wez nie sluchaj tych wyzej, masz prawo wyprobowac produkt i go zwrocic, pisz reklamacje, podstawy prawnej szukaj w ustawie o prawach konsumenta, nie powiem ci z pamieci ktory artykuł
  • Odpowiedz
@bgonzo: @sorhu: pewnie chodzi wam o zwykły zarząd, w którego ramach jestem uprawniony do używania rzeczy zgodnie z jej przeznaczeniem. Pytanie czy golarka podlega lub nie zwrotowi ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jak pisali niektórzy powyżej. Ale tak czy tak będę próbował dochodzić swoich praw konsumenckich w tej sprawie.
  • Odpowiedz
@GIBbeer: @lubel: @Murinio: @grafi16: @sorhu: @bgonzo:
Sorry za zawracanie głowy, ale chciałbym napisać jak sprawa się skończyła.
Po odmowie odstąpienia od umowy przez morele.net złożyłem wniosek do WIIH w Krakowie o pozasądowe rozwiązanie sporu. Sklep po otrzymaniu pisma od WIIH przychylił się do żądania pełnego zwrotu kwoty.
  • Odpowiedz
Mam podobna sytuacje, mediaexpert nie chce przyjąć zwrotu ze względu na produkt higieny osobistej, taki zapis widnieje u nich na stronie. Czy jest to zgodne z prawami konsumenta, aby sklep nie umożliwił mi zwrotu produktu?
  • Odpowiedz