Wpis z mikrobloga

Pozazdrościłem trochę serwera wypokowego #tibia i zacząłem się zastanawiać, czy nie znaleźliby się chętni na serwer #ultimaonline. Już kiedyś o tym pisałem.

Pograłbym z Mirami w coś takiego, ale niestety Tibia jest dla mnie kompletnie niegrywalna (za czasów jej świetności, kiedy sam cisnąłem co się da z gier MMO, też nie podeszło).

Cały czas mam w głowie UO. Pomijając to, że uwielbiałem tę grę, to wydaje mi się, że jest to (jakkolwiek głupio to zabrzmi) "najbardziej społecznościowa gra" jaka powstała.
W UO każdy znajdzie coś dla siebie. Można sobie chodzić na potworki, można się lać PVP, można zostać złodziejem, można rozwinąć same skille z craftingu i też się dobrze bawić. Do tej pory pamiętam, poza "typowymi" graczami, tych co się zajmowali tylko i wyłącznie craftingiem (np. dziewczyna, która grała w to kilka lat, zmieniały się mapy, shardy, a ona zawsze w to szła) i dlatego upatruję w tym szansę - tutaj nie trzeba mieć jakiegoś skilla, nie trzeba nawet walczyć żeby postawić sobie domek/zamek/ckolwiek, bogacić się i być szanowanym i potrzebnym.
Gra super elastyczna, da się tutaj zrobić cuda, zmienić wszystko, zrobić serwerownię w jakiś podziemiach, jakieś eventy wypokowe.

Może znajdzie się kilka osób, aby to rozkręcić wspólnie? W sumie to mógłby zapewne z tego wyjść jeden z większych polskich shardów, bo gra troszkę umarła :)

#gry #grajzwykopem
  • 35
  • Odpowiedz
@Pawel_Pe: No ja właśnie też a tutaj IMO jest naprawdę pole do popisu i jeżeli Mirki grają w Tibię, to tutaj też da radę coś zrobić, zwłaszcza że gra jest właśnie super elastyczna.

Piszesz się jak coś? :)
  • Odpowiedz
@DostalemBanaZaSikajacegoPana: ja używałem programu kiedy uczyłem się skryptować ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ze na skryptowaniu się nie znam to ciężko mi powiedzieć. Z stojących polskich serwerów to chyba tylko UO MW który widzę ma newsy z ostatnich dni wiec aktualny ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do balansu to niektóre serwery były fajnie ogarnięte i nie było z tym problemów ( ͡
  • Odpowiedz
@JanuszZMiasta: do dzis mi sie sni jak nie umiem kogos dogonic albo jak mnie gonia i sie teleportuja mi na drodze ucieczki i mnie #!$%@? (autentyk z ostatnich dni), albo najgorzej jak sie na krzakach zatrzymuje i padam :( XD
  • Odpowiedz
@DostalemBanaZaSikajacegoPana: No krzaki to był spory problem podczas PvP ( ͡° ͜ʖ ͡°) były okolice ( szczególnie na Lost Landach) w których walka podkręciła adrenalinę do granic możliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety makra popsuły grę i od dłuższego czasu liczyło się to kto ma lepsze makro do walki niż sam skill ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@oner: UO :). Pamiętam jak grałem na pierwszych polskich shardach - Clair's Lair i jakimś drugim, którego nazwy już nie pamiętam (Dream Masters? Wiem, że był jakiś armagedon i w jego miejsce powstał Zaginiony Świat czy coś w tym stylu) no i MW oczywiście też, możliwe, że nawet mam jeszcze zamrożone konto jakieś :P. No i oczywiście nie można zapomnieć o shardach bardziej humorystycznych i nastawionych na PvP: Jajach-UO oraz Krainie
  • Odpowiedz
i trafiłem na http://mw-shard.pl/ z tego co widać co raz pojawiają się nowe newsy. Może by tak inne wykopki też dołączyły? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@waluss: To jakiś crap, z tego co widzę to można grać tylko 1 z 3 klas, ja zawsze grałem złodziejem (kto grał na Moongate to pewnie by mnie kojarzył) xD
Zresztą raptem 2 osoby online.

Ja bym zajebiście chętnie grał, ale to
  • Odpowiedz
@oner: @golomp @lempek @DostalemBanaZaSikajacegoPana @waluss @JanuszZMiasta @Vittu @Pawel_Pe

Szukacie shardu z klimatem czy bez? Bo jeśli bez, to 3 miesiace temu powstal nowy polski shard, który całkiem nieźle sobie radzi. Przyciągnął sporo starych graczy z Moongate, DM, Nelderima, KC itp. Wielu z tych graczy ostatnio raz gralo w 2007-2008 roku a teraz cieszą się grą na nowo. Polecam i zapraszam na discorda, może znajdziecie starych znajomych.
http://www.ninth-virtue.pl
https://discordapp.com/invite/adxt9yW
Totales - @oner: @golomp @lempek @DostalemBanaZaSikajacegoPana @waluss @JanuszZMiasta...

źródło: comment_XBN1OyrO4TRODBYMWYO1fUn23uOm3WNv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz