Wpis z mikrobloga

Elo, dziś zaczynam #naukaprogramowania i z tej okazji chciałbym pozdrowić wszystkich Mirków i Mirabelki przeglądających ten tag ( ͡° ͜ʖ ͡°)

10 lat temu pisałem coś w Matlabie, ale wtedy nie widziałem w tym pieniędzy. 4 lata temu pisałem troszkę w visual basic, ale to było tylko przy okazji czegoś innego.

Teraz mam zamiar zacząć od C. Mam nadzieję że dobrze wybrałem. Jakby ktoś chciał podzielić się że mną jakimiś materiałami, to będę wdzięczny ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 20
@luke_cornet: zacznij od czegoś co wybacza błędy, JavaScript, Python jakis Ruby, może c++. C (i c++ w sumie też) wymaga sporo wiedzy technicznej takiej jak działają komputery, pamięć itp. Możesz się tego nauczyć, ale jakbyś jednak się nie przekonał to tego programowania to stracisz czas. No i łatwiej się zniechecisz
@luke_cornet: wynika to raczej z tego że będziesz wiedział co się dzieje w komputerze jak dane są zapisane w pamięci i jak to ogólnie działa. Wiedza przydatna i ceniona, ale nie niezbędna do zostania programistą, a już zupełnie niepotrzebna osobie która nie wie czy programista chce zostać. Jak dla mnie strata czasu na początku, jak się wkręcisz to jak najbardziej warto