Wpis z mikrobloga

WIELKI LEKSYKON ROBACTWA
Nr.11 - Modliszka zwyczajna

Myślisz modliszka, mówisz Afryka, Amazonia, Azja, taka Japonia, albo Kongo... A tu ciul - Radom xD Modliszka zwyczajna to jedyny przedstawiciel tej rodzinki w Europie i ostatnimi czasy zaczyna ekspansję na północ. Jest już dostępna w całym kraju, od sierpnia do października, zwłaszcza na jakichś fajnie nasłonecznionych śródleśnych polanach, tudzież skrajach borów sosnowych. Samica osiąga do 7.5 cm długości i jeśli będziemy ją chcieli pooglądać z bliska, to zacznie uciekać... Pieszo XD
Samce są zdolne do krótkich lotów. Przednie odnóża są na tyle silne, że taki pasikonik, to się nie wyrwie, więc nie wkładaj tam palca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gatunek bardzo wysokiego ryzyka, wpisany do czerwonej księgi i objęty ochroną prawną. Nie jadłem.

Wołam: @Sofa @Oreczek_Maly (Chcesz bym cię wołał, to weź napisz w komentarzu)
Tagi: #owady #leksykonrobactwa #podnoszepoziommirko #zwierzaczki #ciekawostki
ProducentCO2 - WIELKI LEKSYKON ROBACTWA
Nr.11 - Modliszka zwyczajna 

Myślisz modl...

źródło: comment_NdwOpa6exIY2heRir78LV2VxRHttVSxC.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arveit: @Sofa:
miałem kiedyś modliszkę, dożyła mi nawet do postaci imago :)
fajnie na początku karmiło się ją muszkami owocówkami jak była mała :D a potem jakieś małe robaczki i z czasem takie krótsze a szersze koniki polne (nie takie zielone). Fajnie piła wodę z ręki ()

Niestety chyba przytruła się którymś konikiem :( (bo miałem je w pudełku po kilka/kilkanaście
  • Odpowiedz