Wpis z mikrobloga

„Zdarzyło się w pewnym teatrze, że wybuchł pożar za kulisami. Pajac wyszedł przed kurtynę, aby powiadomić o tym publiczność.
Myślano, że to żart, i klaskano w dłonie; pajac powtórzył wiadomość; bawiono się jeszcze bardziej.
Tak właśnie myślę – koniec świata nastąpi przy ogólnym śmiechu i oklaskach dowcipnisiów, którzy będą myśleli, że to żarty”.
~ Søren Kierkegaard

#ockham #przemyslenia #cytaty #filozofia #kierkegaard
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Brzytwa_Ockhama jakkolwiek nie jestem zwolennikiem skrajnie radykalnych rozwiązań ani śmierci czyjejkolwiek, tak sytuacja światowa, mam nadzieję że wybudzi ludzi z tego stanu zdziecinnienia społeczeństw. Choć obawiam się że dojdzie przy okazji do prawdziwego faszyzmu, nie tego urojonego dzisiaj i wielkiej bałkanizacji świata. A ludzie wycierający sobie mordy wartościami zachodnimi, będą na nie srali. Świat się zmieni w smutne #!$%@?łki, niczym sanacyjna Polska.
  • Odpowiedz
@Zawsze_Jest_Pora: Niestety ludzie często budzą się przy tym co Kierkegaard nazwał Angst - obawą, drżeniem i wtedy uświadamiają sobie co jest dla nich ważne.

Ale wolałbym gdybyśmy w dobrych czasach żyli cnotliwie co jest bardzo trudne.
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama A najbardziej w tym wszystkim zastanawiające są te wszystkie fashy, edgy czy błazeńsko-libertariańskie środowiska, które ze względu na ocieranie się o grupy raczej pesymistycznie nastawione (upadek okcydentu, kelthuz, nihiliści od memów z crippling depresion, alt-righty itd.) wykazują groteskową mieszankę błazeństwa i katastrofizmu. W sumie stoją na drugim biegunie względem Polyann z lewicy, a zachowują się całkiem podobnie.
  • Odpowiedz
@Zawsze_Jest_Pora: Alt right to reakcja na szybko zmieniające się umysły lewicy. Jako, że lewica wprawia wszystkich w zakłopotanie ponieważ rządzi kulturą powstała reakcja która efektywnie zwalcza wpływy kulturowe lewicy w co prawda płytkim, ale ważnym środowisku internetu.
  • Odpowiedz