Wpis z mikrobloga

@HHHHHH: Wszystkie. A tak szczerze - nie wiem nawet. Nigdy nimi nie grałem, ale to jedyne samoloty, których się boję latając Tempestem. Potrafią wyciągać energię z dupy, zwrotność z #!$%@? a siłe ognia nie wiem skąd. Wszyscy mówią, że "wystarczy latać wysoko to im silniki nie dają rady". Taki #!$%@? bo jedyną wadą Tempesta jest właśnie stosunkowo niski pułap operacyjny. Powyżej 5000m silnik nie domaga.
@HHHHHH: od Ławoczkinów wziął się 'rus bias'.. jeszcze jak modele lotów były w powijakach, to wydana została aktualizacja 'poprawiająca charakterystyki wszystkich maszyn'. Lala o dziwo jakoś ominęło.. i wytknął to jeden z jutuberów.
La-5 jeszcze nie dorówna niemieckim maszynom. Tylko ma dobrą zwrotność, ale w dłużsyzch manewrach brakuje mu mocy. Ła-5FN jest już bardzo mocny na niskim pułapie. Ła-7, w scenariuszu Berlin po wojnie - bez problemu wykręci Tempesta. Jaki są
@boberczus Najlepszy jest spitfire mk ix i nikt nie powie że jest inaczej. Jeśli ktoś chce się mierzyć z nim na takim samym pułapie, to raczej przegra.

@HHHHHH Ruscy wcale nie są jacyś wybitni, tylko po prostu historycznie niezgodni z prawdą. Wykonane ze stalinium, potrafią wzbijać się na wyższy pułap przy prędkości 250, (nie wiem jakim cudem tak szybko przy tej prędkości robią pętlę)
ma słaby obrót, więc dużo samolotów może go wymanewrować.


@enio: Dlatego walczy się wertykalnie. Mocny silnik, bardzo dobra zwrotnośc przy dużej prędkości. Zakładając najgorszy scenariusz, to np. takiemu BF 109 po 10-12 obrotach w pionie, wchodzę na ogon :D