Wpis z mikrobloga

Mam sonoff'a, do którego chcę wgrać soft supli, a docelowo chcę postawić u siebie na malinie serwer supli.

Urządzenie, którym chcę sterować powinno również mieć możliwość włączania/wyłączania lokalnego, przez przycisk - zatem pytanie czy da się w jakikolwiek sposób podłączyć włącznik/wyłącznik na zasadzie włącznika schodowego - iż sonoff'em mogę włączyć, a przyciskiem wyłączyć i na zmianę?

Miałem podłączyć równolegle włącznik, ale on by działał tylko przy wyłączonej pozycji przekaźnika w sonoff, a chciałbym uzyskać wspomniany wcześniej efekt włączników schodowych...

#elektronika #sonoff #supla
  • 1
@tttomasz: Czy Twój sonoff nie ma przypadkiem przycisku odpowiedzialnego za lokalne włączenie? Wtedy do niego mógłbyś podłączyć swój łącznik (chwilowy/dzwonkowy).

Druga opcja to wyprowadzenie trzeciego styku z przekaźnika sonoff i zrealizowaniu prostej instalacji schodowej, gdzie do sonoffa wpływa L, dwa wyprowadzenia przekaźnika (NO i NC) podłączasz do łącznika schodowego, a wyprowadzenie wspólne (COM) łącznika dalej do odbiornika. Minus to operowanie na 230V, ale jeśli przeżyjesz to zadziała.