Wpis z mikrobloga

Mirki, czy zakładacie pas do martwego? Słyszałem różne zdania na ten temat. Sam nie schodzę poniżej 5 powtórzeń w martwym i nigdy nie używałem pasa.
#mikrokoksy

Czy zakładasz pas do martwych ciągów?

  • Tak 9.1% (8)
  • Nie 90.9% (80)

Oddanych głosów: 88

  • 12
Podobno robienie martwego bez pasa hamuje rozwój gorsetu mięśniowego co może spowodować późniejsze kontuzje w ciężkich ćwiczeniach w których nie używamy pasa. Ale może to tylko mit?
Podobno

Mocno sceptycznie podchodzę do internetowych wypowiedzi o siłowni zaczynających się od tego słowa...

@Supsti: nie wiem jaki masz stosunek masy do podnoszonego ciężaru, ale z obserwacji tak z 90% pasów zakładanych na siłowni nie ma żadnego uzasadnienia, poza tym że zakładający myśli że to sprawia iż wygląda jak prawdziwy siłacz.
Ostatnio widziałem jak gość (tak około 80kg/185cm na oko) wykonując jakieś dziwne ćwiczenia na triceps przy pomocy hantli 12kg, zakładał
@ChoNoTu: nie chodzi o siłę a o kwestię bezpieczeństwa. Ostatni raz jak robiłem swój maks w martwym (140x5) bardzo mocno zabolał mnie brzuch, musiałem przerwać trening. Przez 3 msc w ogóle nie ćwiczyłem. Byłem u lekarza, nie stwierdził przepukliny. Teraz powoli znowu wracam do ciągów i zastanawiam się czy może jednak zacząć używać tego pasa.