Wpis z mikrobloga

Recenzja "Mobile Suit Gundam Iron-Blooded Orphans" od znajomego z msgundam.pl

Z której większością zarzutów muszę się zgodzić. Niestety pomimo dobrego odbioru z początku pierwszego sezonu, wkrótce jednak uświadomiłem sobie (przy okazji śmiesznego załatwienia konfliktu w kolonii), jak irytującą serią będzie ten Gundam i jak wszystko tu wtórne i źle napisane.

Dwa podstawowe problemy, które uwalają dla mnie tą serię (wszystko inne byłbym w stanie wybaczyć):
1. 80% dialogów to pieprzenie Tekkadanu o tym, jak jesteśmy rodziną, wszyscy kochamy się, jak Mikazuki jest dobry i Orga jest wspaniałym przywódcą. Naruto to przy tym wzór różnorodności dialogów. Doprawdy ta wtórność mnie dobija, ile można słuchać tego samego. Co z tego, że nawet wydarzenia zmieniają się, jak konkluzja rozmów jest jedna.
2. Długie sceny śmierci, gdzie postacie muszą wygłosił swoje pompatyczne mowy (po kuriozalnie przedstawionym zgonie z 48. odcinka po prostu lałem ze śmiechu przez dobre 10 minut, a nie o to chyba twórcom chodziło). Bardzo to niegundamowe, w starych Gundamach umierało się szybko (dlatego czym dłużej myślę o ostatnim odcinku Gundam Unicorn, to tym bardziej go nie znoszę - obdarto z tajemniczości Newtype). Podsumowując - gdzie podziała się subtelność, do #!$%@? drogie Sunrise, subtelność? ^^'

Na plus:
- zakończenie bardzo w stylu szarości #!$%@?ącej Gundama (aczkolwiek zapomnieli kompletnie o kilku wątkach np. co stało się z loli McGillisa, jaką to jej przyszłość obiecał blondyn?)

Tomino wspomniał, że razem z Sunrise pracują nad nowym projektem związanym z Gundam Reconguista in G. Mam nadzieję, że tym razem zapanują nad ambicjami twórcy Gundama, który uprzednio próbować ubić w jeden serial tysiące swoich pomysłów, że trudno było zrozumieć kto z kim i dlaczego #!$%@? się ^^'
http://www.animenewsnetwork.com/daily-briefs/2017-04-08/tomino-new-project-for-gundam-reconguista-in-g-is-in-development/.114561

#anime #gundam #gundamtekketsu #gundamreconguistaing #mechy #animacja #sunrise
80sLove - Recenzja "Mobile Suit Gundam Iron-Blooded Orphans" od znajomego z msgundam....
  • 5
  • Odpowiedz
@80sLove: Mnie rozwaliło tylko jedno na koniec serii, był to fakt że kaleka umysłowy i fizyczny Mikazuki faktycznie zaciążył Atrate... WTF myślałem że z tym dzieckiem to takie bajdurzenie dzieciaków.
Szkoda że Kudelie jeszcze nie ogarną, a co w końcu rodzina...
Fakt iż ten płaski kurdupel w ciągu kilku lat zmienił się aż tak bardzo przemilczę.
  • Odpowiedz
@ParsecV:
Jedyny dobry youtuber, jeśli chodzi o anime. Reszta to jakieś dzieci recenzujące shoneny typu DB, SAO i Naruto ;p

@Banri:
Ja też myślałem, że to żart. Nawet był taki zabawny obrazek na pixivie, gdzie żartowano ze sceny, gdzie ten drugi blondas skomentował, że Atra wygląda
80sLove - @ParsecV: 
Jedyny dobry youtuber, jeśli chodzi o anime. Reszta to jakieś d...
  • Odpowiedz
@80sLove: Mnie jedyne co przychodziło do głowy słysząc ten podkład to to że ktoś z ekipy niedługo umrze XD

Ja też myślałem, że to żart. Nawet był taki zabawny obrazek na pixivie, gdzie żartowano ze sceny, gdzie ten drugi blondas skomentował, że Atra wygląda teraz inaczej :D


Jak by się zastanowić to faktycznie coś było na rzeczy, a ja głupi myślałem że Atra zmieniła się tylko emocjonalnie.
  • Odpowiedz
@Banri:
Jak dla mnie to ten cały wysłużony motyw filmowy z patrzeniem na kogoś i mówienie jemu, że zmienił się, był niepotrzebny. Ale to już kwestia całych pozostałych dialogów.

Dla przykładu taki Bahamut to ogólnie typowy świat fantasy (coś, za czym nie przepadam), a bawiłem się świetnie podczas oglądania - przez dobrze napisane postacie, dynamiczną historię i animację. IBO to nietypowy telewizyjny Gundam, bo nie ma tu walk co odcinek,
  • Odpowiedz