Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy :)
Jakie jest najlepsze finansowanie na samochód do firmy na który mogę zakupić na zasadzie umowy kupna-sprzedaży od osoby prywatnej bądź "przepuścić" je przez komis aby uzyskać Fakture VAT-marża? Faktura na pełny VAT nie wchodzi w grę w tym przypadku. Cena samochodu to 85 000 PLN (mniej niż 20 000 Euro).
Opłacalny w tym przypadku jest kredyt z dużą wpłata własną na 3 lata? (tak planowałem wziąć leasing, ale niestety pełny VAT niemożliwy co w zasadzie dyskwalifikuje leasing operacyjny)
Byłbym wdzięczny jeśli ktoś kto jest bardziej w temacie niż ja by się wypowiedział, na razie czytam same artykuły i różne rzeczy można z nich wywnioskować.
Z góry dziękuję za każdą informację :-)

#dzialalnoscgospodarcza #leasing #kredyt #firma #vat #jdg
  • 7
  • Odpowiedz
Opłacalny w tym przypadku jest kredyt z dużą wpłata własną na 3 lata? (tak planowałem wziąć leasing, ale niestety pełny VAT niemożliwy co w zasadzie dyskwalifikuje leasing operacyjny)


@kajet24: przeciez kredyt wychodzi jeszcze slabiej

polecam leasing
  • Odpowiedz
@helmutkoll: na samochód nie ma pełnej faktury VAT więc jak może wychodzić to lepiej?
@michal310: samochód od osoby prywatnej, jedyna opcja to przerzucić sprzedaż przez komis aby wystawić VAT-marża jeśli to cokolwiek ułatwi.
  • Odpowiedz
@helmutkoll: niestety nie chcę auta nowego, bo uważam że nic sensownego w tych pieniądzach nie dostanę, a nie chcę kupić plastikowej puszki za tyle pieniędzy - to moja subiektywna opinia. Dodatkowo tu mam okazję kupić dość tanio sprawdzone auto (od nowości u znajomego który nie jeździł praktycznie nic - wiem bo mieszka obok i wiem ile jeździ) w bardzo dobrej cenie.
#aliorbank zaproponował produkt który nazywa się "pożyczka leasingowa", czy mógłbym
  • Odpowiedz