Wpis z mikrobloga

Hej,

Mam takie małe pytanie odnośnie okresu wypowiedzenia.

Będę się wkrótce zwalniać z roboty do pracy UK, by budować Polską gospodarkę, zgodnie z rozkazem pana wicepremiera. W związku z tym chciałem się upewnić, czy dobrze wiem i rozumiem, że jeśli mój kontrakt nie określa okresu wypowiedzenia, to poniżej 2 lat stażu pracy wynosi on zgodnie z prawem 1 tydzień? Jeśli to ma jakieś znaczenie, to wypłaty mam miesięczne, a firma trzyma kasę za pierwszy tydzień mojej pracy.

I drugie, jeszcze głupsze pytanie: co znaczy 1 tydzień? Że jeśli wypowiedzenie złożę w środę, to ostatnim dniem mojej pracy będzie wtorek przyszłego tygodnia? Czy środa? A może jest to 7 dni roboczych? :P

Na chłopski rozum tydzień to tydzień, ale wolę się upewnić niż wyjść na durnia ;)

Będę wdzięczny za pomoc.

#uk #pracauk
  • 5
poniżej 2 lat stażu pracy wynosi on zgodnie z prawem 1 tydzień?


@Elryk: tak

Że jeśli wypowiedzenie złożę w środę, to ostatnim dniem mojej pracy będzie wtorek przyszłego tygodnia? Czy środa?


@Elryk: sroda
@bacteria: Tak, pamiętam, ale chciałem się upewnić, bo znajomy mi pierdół naopowiadał, że to ileś dni roboczych itd. i że jak mam wypłaty miesięczne to wypowiedzenie też z takim okresem powinno być. Wiedziałem, że bredzi ale wolałem się upewnić ;) Sorry za zawracanie dupy, zamykam temat.