Wpis z mikrobloga

@revoruless: Nie myl userów z full nodami bo to nie jest to samo. Ja jestem użytkownikiem a full nodem nie będę nigdy(chyba ze zaczęło by być to opłacalne, wtedy zastanowię się). Charytatywnie to ja mogę wspomóc jakaś osobę potrzebującą a nie biznes jakim jest bitcoin. Wiec zapamiętaj user =/= full node.
Uruchomienie drogi do wprowadzania kluczowych zmian za pomocą full nodow daje drogę do ewentualnych nadużyć w przyszłości i zmienia
  • Odpowiedz
@revoruless: nawet nie warto odpowiadać bo to jest jakaś chora ideologia albo ci ludzie są tam nie bez powodu. Strasznie naiwnym jest człowiek, który nie wierzy że społeczność bitcoina podlega infiltracji przez siły, którym bitcoin zagraża.
Bitcoin od zawsze miał być w rękach użytkowników, służyć im i uwolnić ich a nie dla celów biznesowych. Jeżeli ktoś szuka w krypto tylko pieniędzy, biznesu to niech idzie w amandacoin i zakłada masternoda.
  • Odpowiedz
@pawlo74 racja. Kurcze, jakby ludzie naprawdę poszli za ta ideą to by byla rewolucja ;)
@wrongbit teraz jest sytuacja w ktorej sie oplaci miec full noda. Zobaczysz. Nie bezpośrednio będziesz mial wiecej monet, ale wartosc kazdej z nich wzrosnie. Poprzez kolektyw.
  • Odpowiedz
ok.chce byc czescia tej spolecznosci. Co mam zrobic by byc full nodem? Wystarczy pobrac portfel bitcoin core i pobrac wszystkie bloki??


@Amelek: tak

mizna gdzies pobrac wszystkie bloki w jednym pliku by bylo szybciej?


@Amelek: nie
  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś szuka w krypto tylko pieniędzy, biznesu to niech idzie w amandacoin i zakłada masternoda.


@pawlo74: Ja jeszcze czekam z tym masternodem może gdzieś za 25btc uda się załapać. Dużo zależy od btc bo jeśli w tym zamieszaniuz forkiem przypadkiem strzeli sobie w łeb to masternod po 250btc by mnie nie zdziwił.

Teraz zrozumiałem, że pełny węzeł musi być darmowy jeżeli chcemy mieć pewność, że ludziom zależy na dobru sieci a nie tylko na
  • Odpowiedz
ja nie będę zakładał a i tak będę korzystał z dobrodziejstw btc


@wrongbit: a wiesz jak nazywa się takie działanie? Pasożytnictwo. Ktoś komu zależy na dobru sieci nie potrzebuje motywacji finansowej. Tak jak ktoś kto broni swojego majątku, domu rodziny nie czeka aż ktoś mu zapłaci za obronę.
Poza tym takim zachowaniem pozbawiasz się wpływu na kierunek rozwoju sieci.
Wydaje ci się, że jesteś przebiegły? Nic podobnego. Po pierwsze nie
  • Odpowiedz
Po drugie możesz sobie używać szita jakiego chcesz nawet oszukiwać się, że twój masternode będzie warty 250 BTC ale ja i reszta prawdziwych bitcoinowców nigdy nie wyda na to złamanego satosziego.


@pawlo74: Prawdziwych bitcoinowcow takich jak ty prawie niema jesteście mniejszością społeczności btc(która też jest mala). Nie musisz nic wydawać.

a wiesz jak nazywa się takie działanie?
  • Odpowiedz
Ktoś komu zależy na dobru sieci nie potrzebuje motywacji finansowej


@pawlo74: Ktoś komu zależny to rzeczywiste niech pracuje/wykonuje usługę za darmo ale jakby takich samarytaninów zaczynało brakować to warto dołożyć materiale wsparcie dla tych co będą starać się o dobro sieci a nic tak nie motywuje do dalszego działania jak solidna zaplata za dobrze wykonana robotę.
  • Odpowiedz