Wpis z mikrobloga

A miało być tak pięknie, wyszła kolejna wersja dotnet core która jest RTM, która ma działać, która jest prosta w instalacji i z której w końcu miliony będą korzystać... zapomnieli tylko o jednym, że tego się nie da ZAINSTALOWAĆ.

Wróciłem po roku do dotnet core i jest mi smutno, bo wrócę dopiero znów za rok, teraz nie ma sensu. Choć z tego powrotu powstanie kilka postów :)

Dzisiejszy post jest o tym jak zainstalować donet core jak mamy macOS skonfigurowany przez boxen, miłego czytania:
https://blog.gutek.pl/2017/04/03/dotnet-core-na-macos-z-boxen/

#dotnet #mac #programowanie #informatyka #technologia #dotnetcore #dotnetnews #csharp #microsoft #gutek #projekt365 #gutekpl
jgutkowski - A miało być tak pięknie, wyszła kolejna wersja dotnet core która jest RT...

źródło: comment_yA1XeLNhaV64f6PvKFkfsJe26xD4j6H0.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@jgutkowski: Czyli rozumiem, że uważasz wpisanie 5 KOMEND w terminalu za tak skomplikowane, że programiści mogą mieć z tym problemy?

W ogóle ten problem z keg-only jest śmieszny, jak ktoś cokolwiek programuje na macOS i używa bibliotek z homebrew to trafia na to cały czas, a tu niby jakaś nowość.
  • Odpowiedz
@MMercator: na Linuxie oraz Windzie działa instalacja bezproblemowo, co do Maca nie mam opinii, znajomy ostatnio aktualizował i było ok ale prawdę mówiąc nie byłby to pierwszy raz gdy dokumentacja dotycząca instalacji mówi jedno, a praktyka pokazuje co innego :). Przy okazji pozdrawiam @jgutkowski.
  • Odpowiedz
@MMercator @spetz :) tutaj chodzi o konkretny przypadek, boxen. Jakbym go nie miał to by instalacja poszła pewnie sprawniej. Nie licząc zsh - imo dopiero jak będzie netstandard 2.0 to sie jakoś uspokoi i ustabilizuje. Aktualne wersje nie są nawet w 3/4 tak stabilne jak był net framework 1.1
  • Odpowiedz