Wpis z mikrobloga

@MrocznyBrokul: smiesznie się składa, bo wlaśnie miałem dość podobny pomysl niedawno. Problem z tym, że o ile potrafiłbym napisać kompilator co zamienia instrukcję na bajty, to chciałbym dorzucić do tego jakiś mini edytor tekstowy z podświetlaniem komand itd, to tutaj klapa.

@unvector: Też tak myślę, ale na razie jakoś nie spodobała mi się obiektowość i trudno mi się przerzucić na programowanie bez wskaźników ( ͡° ʖ̯ ͡°
@DizzyEgg: A jaki kontakt miałeś z mikrokontrolerami?
Aktualnie (popraw mnie jeśli się mylę) wydaje mi się, że miałeś jedynie pierwszy, podstawowy kontakt z programowaniem z pomocą języka C i wydaje Ci się, że coś umiesz, ale wszystko jest jednak jakoś zbyt skomplikowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DizzyEgg: To tak jak napisał @that_ugly_dude zalecam poszerzenie horyzontów w programowaniu (np. Python/Java), abyś dostrzegł istotę programowania. Następnie jeśli stwierdzisz, że wolisz pracować niskopoziomowo to wrócisz bardziej profesjonalnie do C/C++.
Aktualnie nie umiesz wobec tego prawdopodobnie nic więcej niż przerobienie 9-10 rozdziałów z książki o języku C, a to dopiero ułamek wymagań do podjęcia etatu w tej materii.
@Blitzkrung: pozwolę sobie zauważyć, że łączenie C i C++ w formę C/C++ było średnio poprawne już od rewizji 0x, a od c++11 wzwyż to po prostu duży błąd. To dwa osobne języki i zestawienie ich razem imo świadczy o nieznajomości żadnego
@DizzyEgg: linusowi? On też jest reliktem trochę xd

Ale tak na poważnie - C++ ma same zalety i żadnych wad względem C. Jeśli chcesz znać moją opinię, to najlepiej, jak douczysz się tego pierwszego.