Wpis z mikrobloga

Epizod 19

Wielka fala i wielki badacz

[ #pokemirko - tag z przygodami ] [ #pokemonyzzerem ] [ #ashgrey ]

tl;dr


Kolejny dzień i znowu to samo! Pikacz chodźmy na trening. Teraz będziemy ćwiczyć twoją wytrzymałość. Jak zawsze przebiegałem ulicą obok laboratorium Oaka. Przeważnie o tej porze karmił pokemony wodne, lecz teraz czekał przy płocie swojej rezydencji i na kogoś czekał. Gdy tylko mnie zauważył, zawołał mnie do siebie. Poprosił by w ramach mojego treningu, wyruszył do jego kolegi po fachu - prof. Westwooda V. Miał on pomóc w wyjaśnieniu zagadki ewolucji Slowpoke w Slowbro.
Ech, niby taki profesor a tego nie ogarnia. No nic Pikacz, czas przełożyć trening na jutro, dziś kurs na Wyspy Morskiej Piany.

Ten cały Westwood Czwarty to straszny dziwak. Ale też bym dostał kuku na muniu, gdybym siedział samotnie na odludnej wyspie, pośród ścian książek i magazynów. Westuś poprosił mnie bym sam się zajął problemem. Cholera co on, murzyna se znalazł? Czas zabawić się w Różowy Slowbro Czelendż.

Moim pierwszym zadaniem było pochwycenie Shelldera i opisanie jego właściwości i ataków.
Bułka z masłem, od tego mam Pokedexa. Tylko skąd wziąć tego małża? No racja, pochwyciłem jednego na Biegunie Północnym., gdy odwiedzałem Świętego Mikołaja. Szkoda, że mam tylko jednego, no ale wszystko w imię nauki!
Drugim zadaniem było zarejestrowanie i opisanie Slowpoke. Slowpoke o ile mi wiadomo, naturalnie występuje w rejonach nadmorskich. Wyspa się kwalifikuje jako rejon nadmorski? Pewnie tak. Woda jest, piasek jest, bursztyny i muszelki są, więc pewnie ten leniwiec tutaj też się znajdzie. Kici kici, taś taś. A tutaj się ukrył. Slowpoke leżał na kamieniu z zanurzonym w wodzie ogonem. Nie przeszkadza mu ten plusk wody w kąpieli słonecznej? A może łowi Magikarpie? Pewnie ma tak bardzo na to wywalone, że gdyby wybuchł obok wulkan, to tylko by mrugnął swymi ślepiami. Jak takie coś jeszcze żyje? Tak patrząc na ten ogon przypomniał mi się świetny przepis na potrawkę z tego odwłoku. Pamiętam, że prezentował ten przepis sławny podróżnik Robert Malkiowitz z Sinnoh, podczas swoich podróży po Johto.
Trzecim zadaniem była reakcja addycji Shelldera i Slowpoke. Czyli mówiąc prostszym językiem - ogon into małżowina
Shellder zatrzasnął swoją pokrywę na odwłoku różowego. Ten jakby się uśmiechnął (albo to był grymas bólu) i zaczął ewoluować. Wtem przybiegł Westwood z kamerą i klatką. Cały czas nagrywając ewolucję zaczął sporządzać notatki w swoim zeszycie. Później pochwycił różowego i pobiegł z tym całym sprzętem do swego laboratorium, rzucając mi tylko, bym przyszedł później po wyniki badań.

Próbując jakoś zabić czas, poszedłem rozejrzeć się po wyspie. Na jednym z klifów siedział Pikachu i spoglądał w morze. Pewnie wypatrywał swego trenera. To pewnie ten koleś, który surfował po kilkumetrowych falach. Nazywał się Victor, a jego pokemonem była Puka. Obaj czekali na Humunga-Dungę. Choć brzmiało to jak synonim bunga-bungi w rzeczywistości była to wielka, legendarna fala, która pojawiała się raz na kilkadziesiąt lat. Victor marzył by dorównać swojemu idolowi z dzieciństwa, który zatknął flagę na wysokiej skale nadmorskiej, dostając się na jej szczyt surfując po jej grzbiecie. Wtem Puka zerwał się na równe nogi i podbiegł ku brzegowi. Na horyzoncie ciemniało, zbliżała się burza. O dziwo, Victor zamiast szukając schronienia przed sztormem, wybiegł ze swoją deską w morze.

TAK, UDAŁO MU SIĘ! Udało mu się zatknąć flagę na skale. Absolutny szaleniec

Z wynikami badań wracałem do profesora Oaka, gdy przede mną wylądował Dragonite z przewieszoną przez ramię torbą na listy. Wręczył mi dziwny list. Zawierał on zaproszenie na turniej pokemon, a dostawali je tylko najsilniejsi trenerzy z regionu. Zawody miały się odbywać na Nowej Wyspie, zaś prom transportujący uczestników na zawody miał odpływać za parę dni z pobliskiej przystani rybackiej. Nie ma mowy, żeby mnie tam zabrakło!

Co spotka Asha na Nowej Wyspie? Czy dotrze tam bezpiecznie? I czemu w tym odcinku nie pojawił się Zespół R? Tego dowiemy się w kolejnym odcinku! A przygoda trwa!
mfek00 - Epizod 19

Wielka fala i wielki badacz

[ #pokemirko - tag z przygodami ...

źródło: comment_QDmHQzsLGzF1V4rtNO9S83mhXAqMbAA5.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz