Wpis z mikrobloga

#nootropy Ziomki, chciałbym liznąć temat i sprawdzić jak to na mnie będzie oddziaływać.Często ciężko zwlec mi się z łóżka, (wstaje około 7 rano) rozkręcam się dopiero koło 10 i potem do końca dnia już jest spoko, miewam wahania nastroju (mimo tego że moja sytuacja finansowa/emocjonalna/rodzinna się nie zmienia (jest dobrze).) Czasami dopada mnie brak motywacji do działania i jestem smutny bez powodu. Co polecacie jako taki "standard" a zarazem wstęp do tematu?
  • 12
@PonuryMruk: w sumie to zamiast się rozpisywać to masz opisane nieźle to tutaj: bsmind podstawy
ale oczywiście na początek sprawdził bym hormony tarczycy, każdy lekarz da Ci skierowanie, a tu może być przyczyna, a żadne nootropy tego nie naprawią
@Ploop: ldope, która jest tylko prekursorem dopaminy zmienił bym na NALT, prekursor oprócz dopaminy jeszcze innych neuroprzekaźników i agonista receptorów dop. o łagodniejszym działaniu z mniejszą ilością skutków ubocznych
a cholina
@Ploop: ja najbardziej zadowolony byłem z miksu AlphaGPC i CDPCholina - 300mg:150mg jedna dawka, ale solo też są jak najbardziej ok
naprawdę bardzo mnie boli, że ludzie uważają, że stosuję się źródła choliny, żeby "ich głowa nie bolała po noopepcie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kłaniają się podstawy tak bardzo
@PonuryMruk: szczerze to wszystko się może dziać ;)
ale brak sił często występuje
zależy czy niedobór czy nadmiar, jak duży itp
znajdź sobie jakiś artykuł na ten temat, bo w dwóch zdaniach się tego nie da opisać, a znawcą tego tematu też nie jestem
@PonuryMruk przy niedoczynności tarczycy występują objawy takie jak senność, i cała masa innych a może być to wywołane między innymi niedoborami D3 której niedobory w Polsce ma większość ludzi szczególnie w zimie. Zbadaj sobie TSH jak wyjdzie podwyższone albo nawet w. Granicach normy w górze to poczytaj coś o suplementacji ale nie zaczynaj od razu od euthyroxu
@PonuryMruk: wstań, poćwicz do pierwszego potu, idź pod prysznic (zimny/letni) i sprawdź czy działa, dodatkowo możesz się wspomóc dawką witamin z grupy b i słabą kawą/herbatą.