Wpis z mikrobloga

#kosmetyki
Czy stosowanie bazy pod podkład lub bazy zmieszanej z podkładem bardzo może popsuć skórę? Stosuję taką mieszankę codziennie do make upu "no make up", bo wtedy wydaję się być bardziej wypoczęta a makijaż dłużej trzyma się bez pudru, dodatkowo przy takiej mieszance mogę stworzyć swój własny BB cream o dowolnym odcieniu bo transparentna baza sprawia że podkład mniej kryje i daje fajny efekt świeżości.
Natomiast koleżanka powiedziała mi, że to bardzo szkodliwe i za kilka lat będę miała okropną skórę.
  • 9
@ala2803: Revlon photoready. Nie widzę nigdzie składu, w internecie też ciężko znaleźć na szybko.

@frytkizbekonem: Może to głupie ale mam wrażenie, że zapycha mniej niż sam podkład, przynajmniej na ten moment po 2 tygodniach skórę mam ładniejszą, a pory nieco zwężone.
@ChomiczaKrolowa Bo to jej główne zadanie - ściągnięcie i wygładzenie skóry. Przy typowo matujących bazach jest ogromna różnica w widoczności porów. Używam od ponad roku i też widzę u siebie poprawę, mam mniej zaskórników, zmniejszona produkcja sebum itp. IMO gdyby silikon był tak szkodliwy jak twierdzą niektórzy, to już dawno miałabym wysyp dziwnych rzeczy na twarzy :)
@ChomiczaKrolowa: Koleżanka wróży z niczego. Musisz obserwować swoją skórę i poszukać bardziej składu, bo to się zawsze przyda. Jeśli nie zauważyłaś problemów po silikonie to tylko się cieszyć. :) On nie zapycha każdego. Pamiętaj o porządnym demakijażu i powinno być ok.
@ChomiczaKrolowa: tak jak mówi reszta, silikon na każdego działa inaczej. To że podkład może Cię zapchać bardziej niż baza, to normalne. Podkład może mieć znacznie więcej składników komedogennych. Poczytaj sobie co jest w składzie nowego Catrice HD, a się przerazisz :) w kazdym razie, koleżanka gada bzdury. Od bazy cera się nie zniszczy (od nieodpowiedniej pielęgnacji już tak.) tak dlugo, jak porządnie zmywasz makijaż i nawilżasz cerę, nie masz się czym