Wpis z mikrobloga

@mroz3: @WiewiurPL: raczej pomoc w trzymaniu jednostajnej prędkości. jak sie jedzie długo z jedną prędkością to nie trzeba ściskać manetki gazu tylko opiera się nadgarstek o to.
są też tempomaty dla ubogich. opiera się taki wihajster o klamkę hamulca i blokuje opadanie rolgazu ale nie moge znaleźć tanich odpowiedników :P
@daczka92: @Huberto606: Zapytałem o coś podobnego w sklepie motocyklowym i sprzedawca powiedział, że może to negatywnie wpływać na bezpieczeństwo. W chwili, gdy coś wyskoczy na drogę, to pierwszym odruchem jest przykręcenie manetki, a taki wihajster opierający się o nadgarstek może w tym przeszkodzić.
@absens: ale przeciez to się poruszy tak samo jak manetka. no i sie ją ustawia tak zeby ten wihajster był równolegle do ziemi gdy jest gaz na zero - zeby nie wychylał sie do góry (chyba).
@daczka92: Nigdy tego nie używałem; przekazuję tylko to, co usłyszałem. Jak dostaniesz przesyłkę, to poćwicz awaryjne hamowanie i sam najlepiej ocenisz, czy to Ci w czymś przeszkadza.
W długiej podróży ręka się męczy, więc na pewno przydałoby się jakieś odciążenie.
@absens:tez tylko z opinii to znam na razie, tylko na chłopski rozum. ale moze to rzeczywiście troche spowolni reakcjie. bede trzymał pod siedzeniem i najwyzej jak w trase to bede zkładał.
wlasnie to do mnie przyszło. to moje zdjecie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
przetestuje i dam znać.
@daczka92: Przy awaryjnym przykręcaniu manetki i tak poruszasz całym nadgarstkiem, więc nikły wpływ ma to na bezpieczeństwo. Musiałbyś chcieć zamknąć przepustnice puszczając ją palcami a trzymając cała rękę w jednej pozycji, żeby ten "tempomat" oparł się o nadgarstek. Na mieście da się z tym też jeździć ale jak dla mnie niezbyt to wygodne.