Wpis z mikrobloga

Nie polecam firmy kurierskiej #ups. Nadawca (sklep sportowy) wystawił etykietę dnia 18.03.2017. Dopiero za moją interwencją, kurier odebrał paczkę dnia dzisiejszego (27.03.2017 !) od nadawcy. Dramat.

#kurier
  • 10
  • Odpowiedz
@Nefalem: Że niby jak to się odbyło? Nadawca wygenerował etykietę, zamówił kuriera (to nie to samo), ten nie przyjechał i przez tydzień czasu nikt palcem w tej sprawie nie ruszył? Nadawca się nie zainteresował dlaczego kurier nie przyjechał do niego przez tydzień? Czy po prostu myślał, że skoro jest etykieta to i kurier się pojawi?
  • Odpowiedz
@Prince_Prospero:

Wiadomość do nadawcy:
Dzień dobry.
21 marca o godzinie 2:36 otrzymałem wiadomość, że moje zamówienie zostało wysłane. Niestety cały czas czekam na paczkę, mimo iż firma kurierska UPS powinna dostarczyć zamówienie w ciągu 24h.
Numer do monitorowania przesyłki w UPS to: 1Z****************
Data nadania etykiety to 18.03.2017 a planowana data doręczenia była wystawiona na dzień 21.03.2017.
Ze statusu UPS wynika, że paczka nawet nie została wysłana.
Proszę o szczegółowe informacje
  • Odpowiedz
pomimo wystawionego listu przewozowego i przygotowanej paczki


@Nefalem: Kuriera trzeba jeszcze zamówić...
Cała odpowiedź jest dla mnie trochę "na około", no bo co to znaczy "nie przejął zamówienia"?. Był na miejscu, dostał inne paczki, a tej nie? W ogóle go nie było i przez tydzień nikt się nie skapnął? Magazynier nie sprawdził, że mu towar zalega? Mam trochę doświadczenia w tym temacie i coś tu jest nie halo, ale pozostają tylko
  • Odpowiedz
@Prince_Prospero

Odpowiedź UPS:

"Nadawca wygenerował etykietę 18.03.2017. Status ten nie oznacza jednak, że przesyłka została przekazana kurierowi UPS.
W celu wyjaśnienia sprawy, proszę o kontakt z nadawcą."

Wygląda na to, że sklep obwinia UPS, a UPS sklep ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Nefalem skoro to jest sklep to nie wysyła 1 paczki rocznie i dziennie ma pewnie dużo takich paczek. Kurier pewnie jest u nich minimum raz dziennie więc jak mógłby nie zabrać jednej paczki? Zazwyczaj kurier przyjeżdża rano z paczkami a popołudniu po odbiory.
  • Odpowiedz
@Prince_Prospero, @MichalQ20:

Wiadomość od nadawcy po prośbie o wyjaśnienie sprawy:

Dzień dobry,
dziękuję za wiadomość. Dzisiaj Pana przesyłka została podjęta przez kuriera i jutro powinna zostać Panu doręczona:

https://wwwapps.ups.com/WebTracking/processRequest?loc=pl_PL&tracknum=1Z

Niestety konsekwencje nie są wyciągane, ponieważ przewoźnik tłumaczy, że przesyłka nie została mu wydana, a ponieważ magazyny są oddalone od centrali sklepu, nie jesteśmy w stanie sprawdzić po czyjej stronie faktycznie doszło do zawinienia. Obie strony dostają jednak wiadomość z ponowieniem
  • Odpowiedz
@Nefalem była gotowa co nie oznacza że kurier został zamówiony. Niektóre firmy same dostarczają paczki do magazynów albo mają umowę z kurierem że codziennie o określonej godzinie jest i nie będzie dostawał powiadomień na skaner że te firma u której codziennie jest ma kolejna paczkę do odbioru. Dla mnie to ewidentne wina sklepu. To nie możliwe że do sklepu przez tydzień nie przyjechał ani razu kurier.
  • Odpowiedz
@MichalQ20: sklep się tłumaczy, że pomimo wystawionego listu przewozowego i przygotowanej paczki, kurier nie przejął zamówienia (wiadomość w komentarzach wyżej). Odebrałem to jako zaniedbanie ze strony kuriera, ale pewnie sklep ściemnia.
  • Odpowiedz