Wpis z mikrobloga

#telewizory #pilkanozna Mirki, pomożecie z wyborem tv do oglądania piłki nożnej w większości? Musi mieć ok 50 cali i matryce 100-120 hz. Do 3000 zł.

Po długich poszukiwaniach znalazłem 3 opcję:
LG 50LF652V
Panasonic TX-50DS630E
Panasonic TX-50CS620E

PHILIPS 49PUS6561/12 odrzucam po przeczytaniu wielu negatywnych opinii, nie wiem czy słusznie.

Swoją drogą czemu tak trudno w dzisiejszych czasach znaleźć taki tv ? wszystkie modele, które wymieniłem to są stare modele, które ciężko w ogóle znaleźć w sklepach.
  • 9
@eteriusz: z tych modeli tak naprawdę tylko ds630 jest jeszcze dostępny w jako nowe sztuki, reszta to już tylko ekspozycyjne. Dlaczego trudno? Pieniądze. Matryce 60hz sa dużo tańsze a większość klientów bardziej zwraca uwagę marketingową otoczkę a nie rzeczywiste parametry więc producenci wolą zrobić słabszy tv a pieniądze z wyższe marży przeznaczyć na promowanie produktu. Czasem pojawiają sie wyjątki tak jak w ostatnim roku ten panasonic ds630 czy Philips 6561 gdzie
@kari77: niestety w takiej cenie dostaniesz dużo słabsze modele w tej wielkości i nie ma żadnego ze 120hz matrycą.
Najtańszy z takimi parametrami to Philips55PUS6561. Jeżeli ewentualnie 60Hz będzie wystarczające ale chcesz żeby obraz był dobry i w miarę działało upłynnianie to Sony 55XD7005 lub panasonic 58DX700/DXM710. Natomiast absolutnie odpadają wszsytkie LG z serii 6, nie polecam także Philips 55PUS6401 oraz Samsung KU6000.
@kari77: a masz gdzieś nową sztukę dostępną? Od pół roku albo więcej producent już ich nie sprzedaje. Ogólnie bardzo udany model jeżeli ktoś nie potrzebował 4k, natomiast Jeszce na trochę starszych podzespołach jeżeli chodzi o smart bo to kolekcja 2015 /16 więc już dwuletnia