Wpis z mikrobloga

Jak Minister Gliński kpi z Kombatantów

Minister Piotr Gliński odniósł się do swojej nieobecności podczas otwarcia Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Jednocześnie kpiąco wypowiedział się o kombatantach zachwyconych nowym muzeum. Według ministra kultury kombatanci się nie znają (co jacyś kombatanci mogą wiedzieć o II WŚ?), choć chwilę później przyznał, że on sam wystawy jeszcze nie widział.

- Czy pani myśli, że darczyńcy i kombatanci mają jakieś porównanie jak wyglądają inne muzea?


- stwierdził Piotr Gliński.

Tym pytaniem minister kultury odpowiedział prowadzącej program "Gość Wydarzeń" w Polsacie. Beata Lubecka przytoczyła fragment relacji z otwarcia wystawy. Napisano w nim, że darczyńcy, kombatanci i muzealnicy z całego świata uważają nowe muzeum w Gdańsku za jedno z najlepszych na świecie.

- Czyli darczyńcy nigdzie nie byli?


- dopytywała dziennikarka zaskoczona lekceważącą odpowiedzią ministra kultury.

Ja nie wiem. Być może to muzeum jest bardzo ciekawe. Ja w nim nie byłem.


- próbował uciąć temat Piotr Gliński.

Minister kultury tłumacząc jego spór z dyrekcją nowego muzeum próbował ugryźć się w język, ale to się jednak nie udało. Piotr Gliński stwierdził, że zaangażowanie w tę sprawę rzecznika praw obywatelskich świadczy o tym, że rzecznik „widocznie nie ma się czym innym zajmować

To się nazywa WYSOKA KULTURA.

WYKOP: http://www.wykop.pl/link/3664313/piotr-glinski-czy-kombatanci-maja-jakies-porownanie/

Ospen - Jak Minister Gliński kpi z Kombatantów

Minister Piotr Gliński odniósł się ...

źródło: comment_Q6fXE2XadVj5hfjFJaBLIei3DZGYaSgj.jpg

Pobierz
  • 2