Wpis z mikrobloga

@spineleaf: Od jakiegoś czasu interesuję się sektorem kont osobistych w polskich bankach. Nie jestem na pewno żadnym wielkim specjalistą, ale jakieś tam rozeznanie posiadam i z chęcią pomogę Mirkom szukającym dobrego rozwiązania dla siebie. Poniżej prezentuję całkowicie subiektywny zestaw kont, którym przyjrzałem się nieco bardziej, a sporo z nich osobiście przetestowałem. Dla uproszczenia podaję tutaj tylko główne cechy tych kont, czyli przede wszystkim opłaty za prowadzenie konta, używanie karty płatniczej i
@eshabe "0,5% (min. 20 zł, maks. 125 zł) za zwykły przelew walutowy"

Czy to znaczy że jeśli będę płaciła za chińskie cuda z aliexpress to bede miała naliczoną prowizję czy to tylko przelew z ręki tak działa?
@parasolki: Tak, używam Konta 360 i jestem z niego bardzo zadowolony. Bezawaryjne, wygodne, świetna aplikacja mobilna. Zresztą dużo osób je tutaj poleca, więc to o czymś świadczy.

Na Aliexpress płaci się na polskie konto (jeżeli korzystasz z Przelewów24), więc nic nie płacisz, bo przelewy krajowe przez internet są darmowe.

Zacytowane przez Ciebie opłaty dotyczą przelewów walutowych zagranicznych. Z tego nie korzysta się przy zakupach internetowych na Aliexpress.
@parasolki: Dzięki za słowa uznania. Pewnie i warto wrzucić jako osobny wpis, ale wyobraź sobie, że są tu takie osoby, które zgłaszają to do moderacji jako spam. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że moderatorzy stwierdzili, że tego typu komentarze/wpisy mogą być jak najbardziej publikowane (uzyskałem oficjalną zgodę), a potem co do czego przychodzi, to jakiś moderator nowicjusz usuwa mi komentarz/wpis, jak się odwołuję i cytuję udzieloną mi zgodę przez