Wpis z mikrobloga

@4d1n: może przez sytuacje z sędziami i akcją w pierwszej tercji, w każdym razie nie powinni kibice tak się zachować, pamiętajmy o duchu sportowym i zdrowej rywalizacji, oby nic mu się nie stało poważnego.
@alienv kara przecież była. Dostał kare meczu.

@4d1n nie usprawiedliwiam ludzi ale tu chodzi o decyzje sędziowskie. Gdyby na początku meczu gwizdali inaczej, to myślę że i ludzie inaczej by reagowali.

Btw. Fatalnie się czyta numery i nazwiska na tych wyjazdowych koszulkach craxy.
@hokejowy: Inaczej się widzi na hali, inaczej z powtórkami. Np. kara meczu na Bepierszcza została nałożona na podstawie art. 124 Przepisów Gry (Gracz, który kieruje atak na głowę lub szyję przeciwnika będzie ukarany jedną z kar: [...] 2. Karą większą plus karą meczu za niesportowe zachowanie) - na powtórce nie ma problemu z dostrzeżeniem tego. Nie wiem tylko, za co była kara na Kolusza, a dostępu do protokołu nie mam. To
@4d1n: Z perspektywy trybun widziałem atak w okolice szyi. Czyli faktycznie można to zakwalifikować jako atak na głowę. Ale faulowany zawodnik jechał wyprostowany. Faul był lecz uważam że zbyt surowo oceniony. Koluszowi nałożyli chyba za zachaczanie. Ale nie jestem pewien.
Co do ataku Semorada, był i to bez dyskusji faul. Z mojej perspektywy (siedziałem prawie na wysokości tego miejsca) było rzucenie na bande, sędzia zagwizdał atak z tyłu. Kwestia interpretacji, ale
@hokejowy: koszulki to dziwny temat, wg mnie wygrała jedna z gorszych propozycji. Z żalem stwierdzę że wolałem te z CHL.

Faul Semorada był zupełnie bez sensu i odpocznie sobie słusznie 3 mecze. W dodatku w tercji ofensywnej więc niewiele zyskał. Ale może taka była taktyka, wyeliminowanie Rompowskiego z dalszej części finałów ułatwi zadanie, jest jednym z lepszych obrońców w Cracovii więc strata była by bardzo duża, w obwodzie za Semorada czeka
@alienv: Z faulem Semorada zgadzają się chyba wszyscy. Był bezsensowny i gość poniesie za to kare. Jednak wszystkie te wydarzenia (atak na Rompkowskim, na Zigardym) były konsekwencją złych decyzji podjętych na początku meczu.
Też nie do końca widziałem wszystko, ale chyba było tak że na początku akcji Semorad był faulowany (przez Kisielewskiego?), następnie do krążka doszedł Rompkowski i wybił go poza tafle (2min. za opóźnianie), a po chwili idiotycznie wjechał w
@alienv Tam kary nie dostał McPherson, tylko Rompkowski za rzekome opóźnianie gry. Tylko w takiej sytuacji nie powinno być kary dla Kisielewskiego, a skoro była, to dotknięcie krążka przez #97 powodowałoby przerwanie gry, czyli znowu jakie opóźnianie?
@hokejowy Faul Bepierszcza być może byłby przypisany pod karę mniejszą, gdyby a) gdzieś tam był krążek i b) nie pojawiła się krew. Czyli mamy dwie przesłanki do kary większej + kary meczu, Tychy nie mają szans na pozytywne rozpatrzenie odwołania.

Obie kary nałożone w końcówce na Cracovię były słuszne. Wcześniej się jeszcze sędziowie pomylili nie nakładając kary na Radziszewskiego.

Po prostu: sędziowie nie byli stronniczy. Byli po prostu słabi i po prostu
@hokejowy: jeśli chodzi o konsekwencje decyzji wpływające na zagrania graczy to mam kilka pasujących odpowiedzi - Urbanowicz, Dziubiński, Radziszewski ( ͡º ͜ʖ͡º) Po każdym sędziowskim kiksie jeden z nich bardzo często ląduje na ławce. Taką zresztą maja opinie, ale też nikt ich nigdy nie tłumaczy że się zagototowali.
Kilku zawodników i Rohacek dostali juz kary finansowe za krytykowanie pracy sędziów więc siedzą cicho. Ale dobrze że
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@hokejowy: Przepisy jasno regulują taki atak

Nie istnieje prawidłowy, czysty atak na głowę. Niezależnie czy przypadkowy czy celowy, każdy bezpośredni atak na głowę lub szyję będzie ukarany.


Gracz, który powoduje kontuzję lub lekkomyślnie zagraża zdrowiu przeciwnika przez akcję ataku na głowę lub szyję, będzie ukarany karą meczu.
@4d1n tak ale tutaj zawodnicy byli prawie że wyprostowani. Był faul ale dalej uważam, że nie na karę meczu. Zagrania często są różnie interpretowane.
Dziś na przykład był atak z tyłu na Woźnicy a z drugiej strony rzucenie na bandę Drzewieckiego i oba te przewinienia nie były potraktowane karą meczu.

Myślę, że nie dojdziemy do porozumienia, bo obaj jesteśmy nieobiektywni. Musieliby się wypowiedzieć kibice innych drużyn.