Wpis z mikrobloga

Taka sprawa. Czy W Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V, ktoś miał takie piszczenie? Co to może być? Rolka prowadząca urządzeń pomocniczych wymieniona, ale to nic nie dało. Napinacz był wymieniny w zeszłym roku, koło pasowe i pasek także. Obawiam się, że to klima / łożysko w klimatyzacji i trzeba dać sprężarkę do regeneracji. Dobrze oceniam?
Ile taka regeneracji sprężarki może kosztować? Auto chciałem właśnie w tym miesiącu wystawić na sprzedaż, bo potrzebuje nieco większe auto, a tu od zeszłego tygodnia taka akcja. :/

Filmik z piszczeniem (włączcie napisy):
https://youtu.be/Y408J9YX9fg

#alfaholicy #alfaromeo #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 4
@Seeker: na początku poszła na odstrzał rolka prowadząca górna, bo już była i tak do wymiany i tak myślałem, że sprzęgiełko alternatora, ale to tak dziwnie nosi, że zacząłem się obawiać o klimę. Jednak czy klima włączona czy wyłączona to nie ma różnicy w piszczeniu. Sprzęgiełko i tak tańsze niż sprężarka klimatyzacji. Mechanik powiedział, że jutro lub w czwartek bierze to na warsztat. Powiedziałem mu o tym sprzęgiełku. Myślę, że faktycznie
@Seeker: wymiana paska urządzeń pomocniczych pomogła. Był wymieniany w zeszłym roku, ale widocznie źle przeżył zimę. Wymiana na nowy rozwiązała problem. Co ciekawe są dwie wersje paska do urządzeń pomocniczych dłuższa i krótsza. Zamontowany został ten krótszy i jest OK.