Wpis z mikrobloga

Od czasów kiedy powstał - Mussolini , Hitler i inna banda kretynów - mówią o nich skrajna prawica ale to wymysł innych socjalistów. Socjaliści zawsze się nienawidzili vide bolszewicy - mieńszewicy, zabójstwo Trockiego itp. Skrajna prawica to libertarianizm. Poczytaj( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Historia nie jest poważną nauką? Co ty czytasz? Wiesz czym się różni narodowy socjalizm od anarchokapitalizmu?
  • Odpowiedz
Doskonale wiem czym się różni, nie sprawia to że magicznie narodowy socjalizm przestaje być na jednej z osi ustrojem prawicowym. A nie znam poważnego historyka który pisałby o narodowym socjalizmie jak o czysto lewicowym ustroju więc proszę doedukuj się zanim spróbujesz prowadzić dyskusję.
  • Odpowiedz
@Puter: tak, bo oczywiście konserwatyzm jest w swoich odcieniach. jak wszystkie izmy zresztą. ilu ludzi tyle poglądów.
nieporozumieniem jest natomiast stawianie ze sobią konserwtyzmu i tradyzcjonalizmu. te postawy moga być kompletnie oddalone od siebie
  • Odpowiedz
@Puter: Łysiak to nie jest poważny historyk, raczej pisarz. Zaprzeczasz oczywistościom bo kłócą się z twoimi poglądami, mimo opinii większości środowiska naukowego i wbrew logice.
  • Odpowiedz
Łysiak jako historyk znany jest w Europie bardziej niż w Polsce - zresztą przecież to wieloletni wykładowca historii architektury na wydziale politechniki - owszem , pisarz ale i historyk - pożyczyć Ci parę książek mam komplet? Rozumiem że Łojek też dupa nie historyk , zresztą mam dosyć tłumaczenia komuś że socjalista to socjalista i nic tego nie zmieni jak najbardziej słynnego narodowego socjalistę Józefa Stalina - też nieprawda?
  • Odpowiedz