Wpis z mikrobloga

Mireczki,

muszę wbić na dietę, bo zrobiła się oponka i tak sobie czytam o ketozie. Jakie macie opinie na jej temat? Długo Wam zajęła adaptacja do niej? Ile orientacyjnie tygodniowo wychodzi Wam w PLNach na te dietę? I czy w połączeniu z samymi aerobami dieta zadziała?
#keto
  • 16
  • Odpowiedz
Jestem na keto juz od dluzszego czasu, nie jestem otyly ale dzieki keto i cwiczen pojawilo sie sporo miesni, spadla pewna ilosc tluszczu, ogromnie wzrosla jasnosc umyslu jak rowniez nabralem bardzo duzo energii. Wejscie w samo keto moze zajac nawet jedyne 24 godziny ale pelna adaptacja to spalanoa tluszczy podobno zjamuje do 6 tygodni. Na pewno zadziala nawet bez areobow bo generalnie bedziesz jadl mnienj. Co do ceny wychodzi mnie mniej wiecej
  • Odpowiedz
Tak najlepiej to zacząć keto i nie ćwiczyć w okresie adaptacyjnym, chyba, że ktoś ćwiczy na codzień. Ja zacząłem najpierw keto i teraz dołożyłem ćwiczenia po 8 tygodniach. Spadek wagi mam znakomity, samopoczucie bardzo dobre ale sporadycznie spada oraz zdarzają się bóle żołądka, jelit, zaparcia itd. Wszystko jednak do ogarnięcia. Zauważyłem, że na keto jest mi non stop zimno. Zdecydowanie potrzebuje temperatury o 1-1,5 stopnia wyższej niż kiedyś aby odczuwać komfort. Jak
  • Odpowiedz
@ArturR95: ja osobiście nic nie prowadzę. Jem to na co mam ochotę starając się na oko utrzymywać stosunek tłuszcze/białka/węgle - 70%/25%/5% czyli dużo tłustego mięsa, odpowieddnie warzywa nisko węglowe, sery, olej kokosowy do wszystkiego.
  • Odpowiedz
@ArturR95: badam sobie krew na b-ketone ale na początku stosowałem paski na mocz. W późniejszym etapie diety się nie sprawdzają bo organizm zaczyna ketony wykorzystywać, więc praktycznie przestaje je wydalać w moczu. Błonnik uzupełniać najlepiej szpinakiem ale ja nie potrafię jejść szpinaku codziennie więc używam suplementów błonnika, między innymi glucomannan.
  • Odpowiedz
  • 0
@ArturR95: badam sobie krew na b-ketone ale na początku stosowałem paski na mocz. W późniejszym etapie diety się nie sprawdzają bo organizm zaczyna ketony wykorzystywać, więc praktycznie przestaje je wydalać w moczu. Błonnik uzupełniać najlepiej szpinakiem ale ja nie potrafię jejść szpinaku codziennie więc używam suplementów błonnika, między innymi glucomannan.


@woytas: a możesz podać swój przykładowy jadłospis?
  • Odpowiedz
@siick: po pierwsze jem 1-2 posiłków dziennie. Na śniadanie czasem jajecznica na boczku, albo wędliny, smalec z pomidorami, ogórkami, piję kawę z tłustą śmietaną i erythiolem (cukier o zerowym ideksie glikemicznym). Jako pieczywo używam chleb, który sam piekę z mąki migdałowej. Tak jadam jak mi się chce w tym dniu jejeść 2 posiłki. Główny posiłek to jakieś mięso np. ryba, skrzydełka z kurczaka, stek, szaszłyki, polędwica albo mogą być jajka -
  • Odpowiedz
@siick: nie jestem głodny więc nie jem więcej. Zdania na temat więcej posiłków vs mniej posiłków są podzielone. Poza tym dieta keto jest diametralnie inna od pozostałych diet i w niej mózg oraz mięśnie nie są zasilane cukrami, a ketonami. To zmienia wszystko. Btw co działa u mnie nie koniecznie musi u kogoś innego. Ja zwyczajnie tak mam. To też kolejny dowód na to, że te wszystkie rozpisywane diety są nic
  • Odpowiedz
@siick: ja zjadam od 3 do 5 posilkow dziennie. Jadlospis to:

sniadanie: jaja na rozne sposoby, bekon/ wedzony losos/ makrela/ boczek, awokado/szpinak na masle, dobrej jakosci ser - czasami feta, czasami brie czy cheddar
- bulletproof kawa z maslem i MCT

Lunch: salatka z roznymi warzywami od szpinkau, przez salaty po brokula, do tego kawalek kurczaka lub ryby, o wszytsko polane sosem z oliwy, czasami dodaje troche MCT

Kolacja: kawalek wolowiony
  • Odpowiedz
@siick: zapomnialem dodac :-) uznaje i lubie wrzucam do smoothies/koktaji, a czasami nawet lyzka wyjesc prosto ze sloika. Glownie uzywam masla migdalowego, chociaz ostatnio zjadlem najsmaczniejsze malso pod sloncem ktore bylo zrobione z orzechow makadamia, dobre rowniez bylo pistacjowe i maslo z orzechow pekan.
  • Odpowiedz