Wpis z mikrobloga

Pytanie do użytkowników Xiaomi Mi 5S, czy ktoś z was odblokowywał bootloader? Jeśli tak, to mieliście z tym jakieś problemy? Słyszałem, że na global romie odblokowywanie zatrzymuje się na 50% i trzeba wgrywać china dev. Mógłby mi ktoś opisać jak odblokował bootloader w tym urządzeniu? Chciałbym wgrać Miuipolska. Na forach niczego konkretnego nie można znaleźć, jedni piszą tak, inni inaczej

#xiaomi #aliexpress #bootloader #mi5s #miuipolska
  • 16
@asd1asd: ponoć właśnie są problemy z przejściem na china dev, bo wyskakuje jakiś błąd że nie może zweryfikować aktualizacji. I nie wiem czy jest w końcu jakiś sposób na to, czy już lepiej zaopatrzyć się w kabel deep flash
@leszek_SK: Otóż nie mam jeszcze żadnego. Telefon będzie w poniedziałek/wtorek, a w czwartek już wyjeżdżam więc nie będę mógł się z tym bawić. Także chcę się przygotować od razu na wszelkie problemy jakie mogą być z wgraniem miuipolska i załatwić wszystko jak najszybciej. Telefon od Goldway także obstawiam że przyjdzie z Global Stable 8.0.30
@ner3k musisz miec zgode od xiaomi
Logujesz sie na telefonie tym kontem i sciagasz programik do odblokowania bootloadera.
Odblokowujesz pr,ez fastboota
A potem juz co chcesz. Ja na razie wgralem globala ale chyba na dniach wgrywam miui polska
@leszek_SK: zgodę już mam, to już wszystko wiem. Wyczytałem tylko że wielu osobom na globalu proces odblokowywania zatrzymuje się na 50%, a china dev nie zawsze da się wgrać bo wyskakuje błąd podczas próby zainstalowania aktualizacji. I w tym rzecz, czy jest jakiś sposób na wgranie tego bez kabla deep flash.

Tobie udało się odblokować na globalu?
Ja odblokowałem Mi 5s Plus na global stable. Poza tym, że musiałem pożyczyć od kogoś konto xiaomi bo moje nie działało to nie miałem z tym większych problemów.
@ner3k: Nie pamiętam dokładnie gdzie, ale chyba w opcjach programistycznych w Unlock parujesz konto xiaomi z tel
EDIT: Settings---> Additional settings---> Developer option and bind your approved Mi account under Mi Unlock Status.