Wpis z mikrobloga

Witajcie, jakiego smartphona Xiaomi warto teraz kupić?
Wcześniej miałem Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64ROM. (używałem go przez pół roku) Sprzedałem i chcę coś lepszego.
Mam zamiar wydać około 1500zł. Zależy mi na bardzo dobrym aparacie i żeby była polska gwarancja. Myślałem nad mi5 lub mi5s. A może warto poczekać i kupić mi6, tylko nie wiadomo kiedy ten mi6 będzie.

#mi5 #mi5s #mi6 #xiaomi
  • 26
@cukru: Podobno mi6 ma mieć aparat podobny do tego, który jest w Xperii XZ Premium. A tak ogólnie jak widziałem porównania aparatu Galaxy s7 i mi5 to jak dla mnie były ok, ale jak da się lepsze to chętnie. Wcześniej miałem Redmi Note 4 i wkurzało mnie w nim to, że wystarczyło lekko ruszyć ręką i zdjęcie wychodziło zamazane. A który smartphone ma dobry aparat, jeśli nie jest to Xiaomi?
@cukru: Przed Xiaomi Redmi Note 4 miałem Galaxy s6, aparat mega, super makro itp. Ale wkurzało mnie w s6 to, że bateria ledwo trzymała mi od rana do wieczora. (ogólnie zawsze kupowałem topowe Samsungi, od s1 do s6). Ale jak mogę mieć coś "podobnego" o połowę taniej to po co przepłacać :)
@rybak17 Czyli jak brać Xiaomi z "w miarę dobrym aparatem" to brać mi5, a jak chcę telefon z lepszymi parametrami to mi5s? To wolę poczekać aż wyjdzie mi6, jeśli okaże się, że dostanie ten aparat od Sony IMX400 to on ma 19mpx i optyczną stabilizacje obrazu. Ale jak wiadomo to tylko plotki, a co będzie to się zobaczy.
@pasi17 Kwestia jeszcze ceny, Mi5 kosztuje obecnie kolo 1000zł. Mi6 w dniu premiery będzie dużo droższa i trudniej dostępna. Nie wiadomo też ile miesięcy musisz czekać.
@rybak17: Racja. Oglądałem różne linki w "chińskich sklepach" i mam dylemat. Bo skoro kosztuje około 1000zł to jak dotrze do Polski to będe musiał zapłacić 23% VAT tak? czyli telefon będzie mnie kosztował 1230zł. A to nie lepiej kupić od kogoś z Polski za nawet 1350zł? Widziałem sklepy co dają 24miesiące gwarancji. Sam kupowałem dwie sztuki Xiaomi Redmi Note 4 w takim sklepie. Nazywa się aze.com.pl. Dostawe miałem w ciągu 3dni,
@rybak17: Tak to, że jest w X-kom to wiem ale cena straszna 1850zł. Więc jakbym miał tyle wydawać to wolałbym kupić Galaxy s7 :) A co do tej stronki co podałem, to warto z niej kupić? Czy lepiej z chin? Bo przecież ja kupie z chin i zapłacę VAT to wyjdzie podobnie.
Popytaj się jeszcze jak działa w praktyce ta gwarancja bo z tym też różnie bywa. Po drugie większość awarii to i tak pęknięcie wyświetlacze nie objęte gwarancją.